Zamyšlení

Proč vzniknul Vesmír?

16. ledna 2011 v 11:19 | Terka
VAROVÁNÍ: To, co si zde přečtete se může vymykat veškerým vědeckým tvrzením i výpočtům, nemusí se to shodovat s žádným fyzikálním pravidlem. Může vyvracet skutečnost i veškeré výpočty a tvrzení...
Nejvýznamnější otázkou lidského života je: proč? A já díky ní konečně začínám dlouhou éru článků na toto téma, článků, na které jsem se tak dlouho připravovala. A abych šla postupně a neztratila se v tom, rozhodla jsem se začít Vesmírem.

Po smrti chci být motýlem

8. ledna 2011 v 13:27 | Terka
Přicházím s článkem na téma týdne. Jistě je mnoho možností toho, co by mohlo být v posmrtném životě, pokud ovšem existuje. Já jsem zde některé z nich krátce popsala, doufám, že mi některé z nich odsouhlasíte. :)

Je více nekonečno jednokorun nebo nekonečno bilionů korun?

20. listopadu 2010 v 16:12 | Terka
Můj mladší brácha přišel jednou za mým taťkou s otázkou, zda je více nekonečno jednokorun nebo nekonečno bilinů korun. Taťka o tom vytvořil své tvrzení a potom se s otázkou obrátil také na mě. I já jsem o ní uvažovala a nyní jsem se ji rozhodla zveřejnit sem na blog i se SVOU teorií.

Facebook: unikla osobní data milionů uživatelů

29. července 2010 v 12:01 | Terka
Skoro již po dvou týdnech opět píši článek. A aby toho nebylo málo, týká se tento článek opět sociální sítě facebook. Ptáte se proč? Server novinky.cz totiž dnes ráno krátce po čtvrt na dvanáct zveřejnil článek týkající se úniku osobních údajů uživatelů.

Jak by vypadal svět kdyby nebyli lidé? 1. Vládl by někdo jiný I/II souš

30. prosince 2009 v 18:04 | terka
O podobě světa bez lidí se zatím můžeme jen dohadovat. Jistě existuje mnoho nejrůznějších možností a každý si stojí za tou svou. Já jsem sem vymyslela prozatím jen tři a první z nich je vláda někoho jiného.

Člověk je dnes jasným vládcem.Využívá přírodních zdrojů pro své dobro, staví zoologické zahrady a hubí zvířata pro své potřeby. Zvířata si chová také jako mazlíčky. Kácí lesy aby si v zimě mohl zatopit a ohřát se, aby mohl stavět domy a vyrábět nábytek. Ropou, která je velkým přírodním bohatstvím příliš nešetří i když si uvědomuje jak moc přírodě škodí a že mu ropa jednoho dne dojde. Ale jak by to bylo kdyby neexistoval člověk a místo něho byl na světě někdo jiný?

Jak by vypadal svět kdyby nebyli lidé.?

11. září 2009 v 16:26 | terka


Tak když jsem se včera vracela domů, tak jsem se v autobuse nějakým způsobem dostala k myšlence ,,jak by vypadal svět kdyby neexistovali lidé?"


Možná jste se již někdy k takové myšlence také dostali. Pokud ano budu ráda když mi na E-mail terkamat@seznam.cz napíšete Váš názor na toto téma, můete klidně vytvořit celý článek, nezapomeňte připsat Vaši přezdívku a web.
Tak a teď k tomu jak by svět mohl vypadat podle mě:

1) vládl by někdo jiný:
Je dost možné že pokud by neexistoval člověk na světe by vládla zvířata a přeci jen nejsou hloupá a kdyby k tomu měli možnost mohla by některá nakonec i vládnout ostatním tak jako člověk dnes. Třeba delfíni. I když se to někomu nezdá jsou velmi inteligentní, dokáží pochopit spoustu věcí a myslím že by byli schopni velkých věcí.

2) Divoká příroda:
Na světě by nebylo nic. Je těžké si to představit, ale příroda by byla taková jako byla např. dříve, zvířata by žila volně a nejspíše by zde bylo hodně lesů a pralesů. Vlastně proč ne. Pokud Vám nejde představit si jak by takový svět vypadal představte si prales, nebo nějaký kousek krajiny do které nezasáhl člověk. Asi tak by vypadal celý svět.

3) Jako ostatní planety:
Na naší planetě by neexistoval vůbec žádný život, žádná gravitace, atmosféra, nebo voda. Jen si to představte. Naše planeta by byla jako ostatní planety ve Sluneční soustavě. I když kdo ví... třeba na některé život je.
 
 

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014