Reportáže

Na Mars a zpátky

15. prosince 2013 v 15:40 | Tereza Matoušová
Na začátku tohoto roku jsem se přihlásila do soutěže Expedice Mars. Ta každý rok hledá dvanáct dětí z Česka a Slovenska, které podstoupí simulovaný kosmonautický výcvik a let na Mars v Euro Space Center v Belgii. Od začátku jsem měla jasno, že mým oborem bude dokumentarista.

Povodeň Sedlčany - fotoreport

2. června 2013 v 17:45 | Tereza Matoušová
Sedlčany jsou proslavené především svým hermelínem, mezi sportovci pak přehradou, která je místem mnoha velkých kanoistických událostí. Potok Mastník se po většinu zdá být docela neškodný, ale když přijdou deště, vše se může velice rychle změnit. Vodá v celém Česku stoupá a Sedlčany nejsou výjimkou...


Studenti vyšli do ulic

15. května 2013 v 17:58 | Tereza Matoušová
A nejen ti. Připojili se i učitelé, některé známé osobnosti a další lidé v České republice...

Navštivte jubilejní výstavu National Geographic!

23. září 2012 v 20:35 | Tereza Matoušová
Každý měsíc netrpělivě čekám, kdy se mi ve schránce objeví nové číslo časopisu. Nikdy si nemohu pomoct a co nejrychleji musím nahlédnout dovnitř dovnitř a prohlédnout si alespoň několik fotografií. Vždy mne uchvacovala jejich realističnost, živost i unikátnost, kterými se mnohdy liší od všech ostatních.

Setkání s Johnem Lennonem - fotoreportáž

3. května 2012 v 18:09 | Tereza Matoušová
V úterý 1. května jsem se vydala do Křenovic na Písecku, kde je již tradicí pořádat v tento den každým rokem oslavy. Na místě jsem byla asi o půl hodiny dříve a udivilo mne, jak málo je tam zatím lidí. Šla jsem se proto podívat, jak to vypadá s převlékáním. Na dvoře bylo asi patnáct lidí oblečených ve stylu hippies.

Hokej: Česko - Slovensko

26. dubna 2012 v 18:04 | Tereza Matoušová
Do začátku MS v hokeji zbývá již jen sedm dní. V předešlých dnech a týdnech probíhaly zápasy Euro hockey challenge, mezi nimi minulou středu od osmnácté hodiny zápas mezi Čechy a Slováky.

Kůň 2011 - Smartest Magician a Smooth Cool Cat - fotoreportáž

7. října 2011 v 17:10 | Tereza Matoušová
24. září jsme vyrazili brzy ráno směr Lysá nad Labem. Bylo mlhavo, jakoby mělo být celý den ošklivě. K odpoledni se však počasí umoudřilo a já sem dávám první várku fotografií, na nichž najdete dva hřebce plemene Quarter horse ze Silverstone Ranch. Hřebce Smartest Magician vedl pan Brian Turnbull, jenž byl jeho dřívějším vlastníkem.
Já Vám přináším malou ochutnávku fotek z tohoto vystoupení.

Výstava Egyptských mumií aneb návrat v čase

14. srpna 2011 v 17:26 | Tereza Matoušová
Zvědavě hledím velkými dveřmi do tmavého sálu s bledým podsvícením. Kolem mne panuje zvláštní uvolněná atmosféra.
Tak, jako tisícům dalších se mi naskytla možnost navštívit Náprstkovo muzeum v Praze, kde od začátku letošního května až do konce září probíhá po dlouhých čtyřiceti letech výstava Egyptských mumií.FOTO
FOTO: nm.cz


Výstava slibovala ukázky nabalzamovaných těl, jejich rakví a mnoha dalších dobových artefaktů.
 
 

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014