Na cestách

Amsterdam ve fotografiích

16. července 2017 v 19:01 | Tereza Matoušová
Dnes přináším článek plný fotografií z Amsterdamu. V některém z příštích článků se pak můžete těšit na vypravění o tom, jak jsem se vydala do Holandska na pět dní jen s batohem. :-)

Žiarska chata - foto

29. prosince 2013 v 18:10 | Tereza Matoušová
Žiarska chata se nachází v Západních Tatrách ve výšce 1325 metrů. Začíná zde množství dalších tras a poblíž se nachází také místo, kde je seznam jmen všech lidí, kteří zde v horách zahynuli. Tyto fotografie dokumentují krásu okolní přírody.
Každou fotografii zvětšíte tím, že na ni kliknete.

Setkání na Kriváni - fotočlánek

21. prosince 2013 v 20:08 | Tereza Matoušová
Bylo to jakési šílené nutkání, po vyšlápnutí menšího kopce a cesty na Štrbské pleso, jsem zkrátka chtěla všechno završit výšlapem na tuto krásnou horu o výšce 2494 metrů.

U Francouzů na výměně - den první

24. června 2013 v 15:48 | Tereza Matoušová
Letos v červnu jsem měla možnost zúčasnit se výpravy do spřáteleného města nedaleko Paříže. Zatímco Francouzi u nás v ČR strávili čtyři dny v květnu (a mimochodem, byli nadšení!), nás pobyt u nich teprve čekal. Před příjezdem jsem byla mírně nervózní a hlavně vzrušená z nadcházejícího dobrodružství, protože mne čekalo několik dní v úplně jiné rodině a kultuře.

Ptačí soutěska

25. září 2012 v 20:03 | Tereza Matoušová
Rakouské Alpy lákají řadu turistů nejen za zimním lyžováním, ale mnoho lidí sem také jezdí každý rok za horskou turistikou. Není také divu. Je tam tolik krásných a zajímavých věcí k vidění!
Město Spital am Pyhrn leží mezi horským masívem Warscheneck a Haller Mauern. Láká řadu turistů, nejen díky nejrychlejší kolejové lanovce v Evropě, k vidění je zde ale také překrásný klášter Spital am Pyhrn nebo Rakouské muzeum skalních obrazů.
A samozřejmě nedaleká Ptačí soutěska, která v létě nabízí překrásnou podívanou a relax.
Kliknutím na kteroukoliv fotografii v článku ji zvětšíte.

Návštěva větrného mlýna Leonardusmolen

23. července 2012 v 20:35 | Tereza Matoušová

Holandsko - země vybudovaná kousek po kousku na úrodné půdě vysušeného oceánu, země nekonečných rovin, cihlových domků, cyklistů, lahodných sýrů, tulipánů a větrných mlýnů.

Tajemství mé polohy

8. července 2012 v 19:35 | Tereza Matoušová
Dnes jsem se jakýmsi zázračným způsobem přesunula z jedné části světa do druhé. Uhádnete podle fotek, kde jsem? :-)
 
 

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014