Fotografování

Posledně na sněhu

21. ledna 2011 v 18:41 | Terka
Bohužel, foťák máme v opravě, takže všechny současné fotky jsou nouzovka...focená mobilem. I přesto si myslím, že jsou celkem pěkné, až na kvalitu osvětlení a ty poslední dvě, co jsou mázlé :-( (stydět se).

Nad hradem se blýská

2. ledna 2011 v 12:34 | Terka
Ohňostroj byl opravdu moc povedený. A já jsem konečně vytáhla také foťák a pokusila se vytvořit pár fotek ohňostroje, který pořádal náš pan Hrabě :). Potom mi foťák sebral taťka a fotil také. Musím říct, že mi ohňostroj přišel tentokrát o hodně kratší, ale rozhodně stál za to, protože jsme měli ten nejlepší výhled na hrad, jaký je u nás možný.
Ale dost řečí a nyní již nějaké fotky i s hradem, mou inspirací... Takže zde máte fotky ode mne a mého taťky. :)

Knoflíkový tanec 1

25. prosince 2010 v 15:00 | Terka
Zatímco někteří fotí lentilky a jiné bonbóny, já jsem se rozhodla začít fotit knoflíky a rozhodně s tím jen tak nepřestanu. :))

Jablíčka :)

24. prosince 2010 v 14:58 | Terka
Nedávno jsem jen tak pro radost fotila jablka. Vždycky mne baví je leštit až se lesknou. :) Škoda jen, že se mi opět to jedno nepovedlo správně rozkrojit, jako vždy, nikdy ho nerozkrojím správně :/.

Fotografie z delfinária - Itálie

21. prosince 2010 v 17:31 | Terka
V předešlém článku s fotografiemi došlo k jakési chybě a musela jsem jej celý smazat, takže se Vám teď omlouvám za znovu zveřejnění a děkuji Monisce za komentář...
-

Dnes jsem náhodou opět objevila v počítači fotky, které jsem pořídila v delfináriu v Itálii. Je to již před nějakou dobou, ale jsou vážně povedené. Alespoň tedy doufám. Vlastně jsem si i přes varování učitelů sedla blízko k akváriu = mokrá odshora dolů a fotika jsem, i když nám pan profesor řekl ať nefotíme. Já jsem fotila a vyplatilo se mi to, sami se můžete podívat.
Tyto fotografie najdete ve velkém také na rajčeti - TADY
Byl by zájemce, který by si chtěl některou nechat vyvolat jako plakát, kalendář, či tak? Jen se nebojte napsat, já budu ráda, když se to někomu bude tolik líbit. :)

Foto: Hra s "CéDé"

19. prosince 2010 v 12:38 | Terka
Dnes Vám přináším několik fotografií, které jsem pořídila včera večer a dnes jsem některé z nich podrobila ještě větším úpravám.Já osobně si myslím, že se mi povedly a jsem s většinou z nich spokojená...Vlastně se všemi jsem spokojená.
Na výsledek - upravené i neupravené foto - se můžete podívat v celém článku.

Medvědí koupel

13. prosince 2010 v 17:59 | Terka
Dnes přidávám opět jedno jarní foto (a příště již snad něco zimního). Tentokrát jde o fotku pořízenou v ZOO a jak již vyplývá z nadpisu není na ní nikdo jiný, než...

Foto: 13. 11. Co se dá vyfotit mobilem...

14. listopadu 2010 v 19:28 | Terka
Protože zrovna nebyl foťák po ruce, musela jsem si poradit nějak sama. Po jedné zíďce běhalo několik černých brouků - nemám tušení, co je to za druh :) -, vybrala jsem si dva, kteří se dali dobře fotit a vytáhla jsem z kapsy mobil. Teď nebo nikdy. K mému příjemnému překvapení se mi několik fotek opravdu povedlo i ve větším rozlišení. A k nim máte ještě fotografie, pořízené za jízdy autem.

Foto: Má dnešní procházka přírodou

7. listopadu 2010 v 20:08 | Terka
Dnes jsem se odpoledne vydala na krátkou procházku po okolní přírodě. Bohužel jsem tam moc pokladů pro focení nenašla, z 45 000 vysazených bažantů se mi ukázali jen tři a bohužel hned odletěli... Ale myslím, že to co jsem přeci jen vyfotila se mi celkem povedlo. Ostatně, na ty nejlepší fotografie se můžete podívat sami. ;)

Rychlo-foto: Nad čím přemýšlí anděl?

1. listopadu 2010 v 15:20 | Terka
Nečetla jsem žádnou knihu o andělech, tudíž nevím nad čím vším mohou tato stvoření přemýšlet, ani nemám tušení, jaké by mohly jejich myšlenky být, zda špatné, či dobré, doufám, že vždy jen dobré,... A touto otázkou jsem se popravdě nikdy ani nezabývala, ale všechno je jednou poprvé. Dnes jsem si vzpomněla na jednu fotografii, kterou se mi podařilo kdysi vyfotit u nás doma, je na ní jakási keramická figurka, vlastně ani nevím, zda je to anděl, spíše ne, ale práve téhle figurce mohu děkovat za svou novou otázku, kterou mohu řešit - nad čím tedy přemýšlí andělé?
Já vážně nemohu vědět, zda andělé existují, ačkoliv se v tomto případě přikláním k názoru, že...

Vzpomínka na jaro a léto

1. října 2010 v 18:13 | Terka
Léto nám pomalu končí a přichází podzim plný barevného listí, deště a větru. Připomeňme si tedy ještě jednou sladké a prohřáté jarní a letní dny, kdy všechno kolem nás vonělo a bzučelo.

Stěna

26. září 2010 v 20:24 | Terka
 Cihlu za cihlou rostla stěna...
... po pár letech byla zbořena.

Taková únava

28. srpna 2010 v 20:16 | Terka
Co je moc, to je moc a když kolem Vás někdo skáče byť jen 10 minut s foťákem je to někdy dost otravné. Zvlášť pro kočku.

Křídla motýlí...

11. srpna 2010 v 20:47 | Terka
Někdy se jen tak procházíte po louce a očima náhodou zajedete na místo nedaleko od Vás. Všimnete si světla a motýla sedícího na větvi a tak neváháte a vyfotíte jej proti slunci. Pozor na objektiv.

Našla jsem zlato!

9. srpna 2010 v 20:29 | Terka
Kéž by... Tuto fotografii jsem vyfotila minulý rok na jaře, jestli se nepletu :). Byla to velká náhoda, protože zrovna vysvitlo slunce a dalo mi tak 5 vteřin na to, abych stiskla spoušť a vyfotila to.

Vodní hladina

5. srpna 2010 v 20:34 | Terka
Až otevřete celý článek, ukáže se Vám fotografie vodní hladiny, kterou jsem pořídila před asi dvěma měsíci. Jak již vyplývá z názvu článku, jedná se tentokrát o fotografii vodní hladiny.
Věřte, že kdyby mne ta fotografie nezaujala, tak bych ji sem nedávala. Já osobně si ale nemohu pomoct, pokaždé, když se na ni podívám, nutí mne k přemýšlení.

Opičí krize

3. listopadu 2009 v 15:22 | terka

rychlo-foto

1. listopadu 2009 v 20:06 | terka
Zde budou fotografie (jen mé) které jsou jen takové rychlovky které se mi podařilo vyfotit.

Kočičí život

1. listopadu 2009 v 20:00 | terka
Tak takto si žijí kočky.

 
 

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014