Fotografování

Foto: "Jorkšírka" Rozárka

11. dubna 2012 v 20:00 | Tereza Matoušová
Naše Rozárka nikdy neměla moc ráda focení a já se jí ani moc nedivím, hlavně kvůli té jednooké obludě, která se na ní kouká místo mého obličeje. :D
Když jsem tedy viděla, jak hrozně ji to nebaví, přestala jsem ji otravovat a teď jsem si po nějaké době zase vzpomněla, že stále fotím cizí psy a toho našeho ne. Ještě nikdy jsem si tak dobře nezacvičila jako s naší Rozárkou. Nechala se sice posadit na deku, potom ale vždycky utekla. Pár fotek se ale přeci jen povedlo. Jsou ještě zimní, tak je na nich hodně chlupatá.

Foto: koťata "na černém"

17. března 2012 v 13:34 | Tereza Matoušová

Koťátka se od nás sice už dávno odstěhovala, ale já na ně mám pořád dost vzpomínek. Na černém pozadí jsem je fotila, když jim byly asi čtyři týdny.
Mám ještě fotky na takovém béžovém, ale ty zase až jindy. :-)

Foto - Laby

16. března 2012 v 17:06 | Tereza Matoušová
Před Vánoci jsem byla fotit fenku australského honáckého psa Laby. Je to moc šikovná holka se smyslem pro humor. Při focení jsme si s Laby a s majitelkou užily spoustu srandy a já doufám, že k ní opět brzy přijedu a půjdeme tentokrát fotit ven, protože není nad fotky v přírodě. :-)

Foto: Sochy na kamenném mostě v Písku

21. února 2012 v 17:45 | Tereza Matoušová
Před nedávnem jsem navštívila kamenný most v Písku, alias nejstarší český most. Šla jsem tam hlavně za účelem pořídit nějaké fotografie.

Foto - východ

31. ledna 2012 v 18:45 | Tereza Matoušová
Dvě fotky ze včerejšího rána. Mlha se ještě povalovala nad krajinou, ale oblohu již ovládaly první paprsky slunce.

Foto - na sněhu

30. ledna 2012 v 18:30 | Tereza Matoušová
Tuhle jsem pořídila na procházce s australskými honáckými psy. Já mám doma sice jorkšíra, ale foťák potřeboval protáhnout.

Foto - hříbata QH

29. ledna 2012 v 18:14 | Tereza Matoušová
V dobách, kdy se Kůň 2011 konal patřila hříbata Silverstone Ranch.

Foto - Santa ve skleničce

28. ledna 2012 v 17:45 | Tereza Matoušová
Už jste někdy viděli zlatého Santu?

Foto - koťata

27. ledna 2012 v 16:17 | Tereza Matoušová
V létě se nám narodila čtyři koťata. Dneska jsem si uvědomila, že jsem sem nedala žádné další fotky, jenom tři fotky, když tomu jednomu bylo dvanáct dní. Teď již doma žádné nemáme, všechna jsme udali, ba jich dokonce bylo málo. Ta šedivá se odstěhovala až do Prahy, další dvě zůstaly u nás na vesnici a jedna je u známých a prý je to pořádná raubířka :-)
("Ještě šilhající fotky")

Foto - polární záře (?)

26. ledna 2012 v 16:02 | Tereza Matoušová

Jedním z mých největších snů je vidět opravdovou polární záři. Dříve, než ale budu moci vycestovat někam, kde bych ji snad mohla spatřit, musím doufat pouze v "náhodné jevy." Když jsem se tedy dočetla zde o silných slunečních erupcích, které by mohly způsobit polární záři nad Evropou, byla jsem celá u vytržení a od úterka jsem chodila kontrolovat, jestli náhodou není něco na obloze. Vlastně, když ten článek čtu teď znovu, tak ta polární záře měla být vidět nejspíše jen úterý, ale stejně jsem hlídkovala. :-)
Včera večer jsem si v posteli zrovna četla Stephena Hawkinga a najednou mi to nedalo, musela jsem vylézt z postele. Koukám z jednoho okna, nic. Zklamaně přecházím k druhému oknu a tam tohle: foto v CČ...

Bábuška

7. ledna 2012 v 17:52 | Tereza Matoušová
Zkoušela jsem dnes fotit nějaké figurky. Slona, kočku, Santu Clause,... Potom mi do oka padla matrjoška, neboli bábuška. Dostala jsem ji před několika roky jako dárek od naší známé z Rakouska. Je to možná trochu k neuvěření, ale strašně ráda si s ní hraji. Jsem schopná ji několikrát po sobě rozložit, zkoumat, jestli ta nejmenší panenka nejde zase rozebrat, a potom ji zase, na milimetr přesně poskládat. :D
Je to taková uklidňující hra, takže na těch fotkách nemohla chybět.

Kapičková klasika

3. ledna 2012 v 17:51 | Tereza Matoušová
Přiznám se, rosu moc často nefotím. Asi je na mě moc nízko u země, což si tedy nemyslím, protože na zemi stojím nohama a ona si jen tak visí nebo se povaluje na stéblech trávy ještě pěkný kousek nad zemí.
Přesto jsem se rozhodla, že je sem zveřejním, ať se již budou nebo nebudou líbit. Jsou totiž docela obyčejné. Pro mne jsou součátí jednoho možného úspěchu. :-)

Ohňostroj

1. ledna 2012 v 12:20 | Tereza Matoušová
Letos jsem opět fotila, tentokrát ale s jiným výhledem...

Foto: Laser I.

4. prosince 2011 v 18:22 | Tereza Matoušová
Opět jsem si hrála/experimentovala, opět za použití delšího času. Kreslit na zeď není tedy opravdu nic jednoduchého, zvláště z dvoumetrové dálky. Takže rozsáhlejší kresby mi moc nešly. Ale Homer Simpson se povedl, ačkoliv mi půlka jeho "kebule" vylezla z obrazu. Takže vám ho neukáži, možná příště...

Co to je?

2. prosince 2011 v 14:14 | Tereza Matoušová
Ve včerejším "experimentálním" článku jsem vás nechala hádat, co že je to na té fotografii. Většina lidí nejspíše ztratila odvahu, protože odpověď byla jen jedna, možná dvě.
Takže se nyní podívejte znova na fotografii a naposledy si tipněte, co by to asi tak mohlo být. Nenajíždějte na ní myší, jinak si záhy odkryjete řešení.

Foto: Experiment I.

1. prosince 2011 v 19:26 | Tereza Matoušová
Dnes jsem zase jednou experimentovala. Z hříček s fotoaparátem jsem se vám rozhodla ukázat zatím dvě fotografie.

Foto: Arab

27. listopadu 2011 v 15:00 | Tereza Matoušová
Dnes vám přináším dvě fotografie klisny? Arabského plnokrevníka. Fotografii jsem pořídila letos koncem září v Lysé, byla to ukázka koně ve volnosti. Bohužel se přede mne nahrnula spousta lidí, takže se mi nakonec povedlo vyfotit asi tři fotografie. Z nich je jediná celkem povedená, tato. Přikládám ořez. :)

Foto - ledové krystaly

17. listopadu 2011 v 13:50 | Tereza Matoušová
Dnešní článek je opět fotografický. Úvahy, povídky, knihu, to vše budu dál psát na Pište povídky a do soutěží, budu je zveřejňovat i sem na blog, především úvahy, ale nevím jak často. Počítejte více s fotografiemi, protože focení mi jde ze všeho nejlépe :-)
Jako první přichází na řadu fotografie, kterou jsem pojmenovala prostě "Kytka". Mlha už byla hodně nízko, ISO jsem měla na 2000, čas 50 a stejně byla tmavá. Použila jsem blesk...
Z téhle květiny sála chlad, nemyslíte?

Foto - ježek

25. října 2011 v 19:57 | Tereza Matoušová
Žila byla jednou jedna ježčí rodinka, která se rozhodla, že se přestěhuje. Dlouho a dlouho hledali vhodné bydlení, až našli křoví u bazénu, na zahradě jedné rodiny. A tak se tam tedy ježci přestěhovali, a že se jim dařilo! Jednou jsme jich viděli běžet v řadě pět za sebou, teď už asi spí, už se těším na jaro. :)
Během těch krásných dní, kdy ježci zkoumali celou naší zahradu, jsem pořídila několik opravdu povedených fotek, a potom spoustu rozmazaných, protože tak plachého tvorečka, jsem asi ještě neviděla, a seberychlejší čas mi na jeho vyfocení nestačil.

Foto - Městské ráno

4. října 2011 v 16:23 | Tereza Matoušová
Do školy, do práce, ... Životní klasika každého z nás.
 
 

Reklama

Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014