Fotografování

Foto: Vzácný Batolec duhový

28. června 2012 v 17:01 | Tereza Matoušová

Neboli barvoměnka duhová, je denní motýl s rozpětím křídel zhruba 30 - 50 mm (každý zdroj však uvádí něco jiného). Řadí se do čeledi babočkovitých a samec dokáže člověka na první pohled zaujmout svými úchvatnými křídly, která podle naklonění ke slunci mění svou barvu, od tmavé černé, přes fialovou po královsky modrou ...

Koťata na černém a modrém

27. června 2012 v 17:57 | Tereza Matoušová
Už jim bude skoro šest týdnů a brzy se budeme muset rozloučit. Hrozně rychle nám to uteklo, byla polovina května a najednou je konec června.
Zkoušela jsem si zase fotky na černém pozadí, ale myslím, že je budu dělat ještě jednou, těsně před tím, než se od nás koťátka odstěhují.

koťátka - 1 měsíc

21. června 2012 v 20:27 | Tereza Matoušová
Už je to tak. 17. června jim byl měsíc a i kdy je to zase se zpožděním, přidávám pár fotek. Doufám, že si teď už najdu více času, když nám končí ta škola. :-)

Po dešti

12. června 2012 v 17:16 | Tereza Matoušová
Včera ráno to byla krása. Od květin posetých dešťovými kapkami se odrážely sluneční paprsky, a já musela do školy. A tak jsem tu vám to zkusila nafotit alespoň dnes (i když už bez sluníčka).

Koťata - 22. den

8. června 2012 v 15:45 | Tereza Matoušová
Rostou nějak moc rychle. Dneska jsem je vytáhla ven v košíčku. Chybí tomu už jenom mašle nebo velikonoční vejce a mohla bych z toho stvořit kýč. Takhle se mi ale docela líbí :-)
Jedno z koťátek je již zamluvené, ale stále ještě nemám tušení které, protože pořád ještě nevíme, jestli jsou to kočky nebo kocouři. (Zamluvená by ale měla být kočička).

Foto: Přechod Venuše přes Slunce 2012

6. června 2012 v 6:01 | Tereza Matoušová
Dnes jsem vstala již ve čtyři hodiny ráno. Do východu Slunce zbývala necelá hodina a do mého pokoje již nezastavitelně proudilo světlo. Samozřejmě jsem již neusnula. Ve tři čtvrtě na pět jsem vylezla z postele, trochu se přioblékla a vyrazila ven.

Koťata - 19. den

5. června 2012 v 17:57 | Tereza Matoušová
Naší kočičí dvojce je dneska již devatenáct dní! Týdenní odmlku způsobila jejich ztráta (zase kočka), ale tentokrát třídenní. Teď již necháváme koťátka přes noc raději doma, aby nám je zase někam neodnesla.

Koťata - 10. a 12. den

30. května 2012 v 17:33 | Tereza Matoušová
10. den
Ten čas nějak letí a koťátkům se již pomalu začala otevírat očka. V neděli jsme šli na procházku a po krátkém rozhodování jsem je nechala venku v krabici, aby se o ně naše kočka postarala. Je to zvláštní, ale na začátku o ně vůbec nejevila tolik zájmu, jako o ta minulá...

Mé soutěžní včelky

29. května 2012 v 17:33 | Tereza Matoušová
Koncem dubna jsem se přihlásila do fotografické soutěže. Nejprve se na úvodní stránce objevil výběr nejlepších třiceti fotografií a k mé radosti jsem byla mezi nimi. Po pár dnech byli vyhlášeni tři vítězové. K mé ohromné radosti tam bylo napsáno i mé jméno. Nejprve jsem tomu nemohla věřit, ale opravdu tam bylo...
Vás ale jistě zajímá ta včelí fotka, tak tady ji máte.

Koťata - 4 dny

28. května 2012 v 15:43 | Tereza Matoušová
Přemýšlela jsem, zda mám zveřejňovat fotky všech koťát ze čtvrtého dne, nebo ne. O dvě koťátka jsme totiž přišli a viníkem je jakási zákeřná choroba. Přišli jsme o šedivé kotě a o zrzečka. Jejich poslední fotky jsou právě ze čtvrtého dne. Nakonec jsem se rozhodla, že je nezveřejním, protože v příštím článku by se již neobjevila...

Starostliví rodiče

21. května 2012 v 15:13 | Tereza Matoušová
Celý den létají a loví žížaly a housenky, aby se mladí najedli.

Kde se rodí kočky

20. května 2012 v 16:01 | Tereza Matoušová
Jaro je čas mláďat a ani naše kočka nemeškala. V posledním týdnu se už sotva plazila, jak měla velké břicho a já už se trošku začínala bát, že tu hromadu koťat co se narodí neudáme. Naštěstí ta "hromada" není tak velká. Před pár dny kočka nepřišla domů a tak jsme začali s hledáním. Potom se ukázala a byla hubená jak tyčka. Po chvíli přemlouvání nám ty drobečky nakonec ukázala.
A víte, kde koťata byla?

Foto: Brouk Semafor

14. května 2012 v 17:35 | Tereza Matoušová
Je to takový brouk Semafor. Dává svému okolí najevo, že asi moc dobře nechutná, především tím však varuje každého "okřídlence hmyzožrouta."

Proč se stresovat?

10. května 2012 v 19:59 | Tereza Matoušová

Některé věci našim kočkám opravdu závidím. Nemusí chodit do školy, do práce, jejich největší starostí je, aby dostaly najíst a potom se celý den rozvalují.
Alespoň to tak vypadá :D

Foto: Koně z farmy Passerovna I.

9. května 2012 v 17:59 | Tereza Matoušová
Je to již nějaká doba, co jsem byla fotit na rodinné farmě PASSEROVNA nacházející se u Příbrami. Kromě koní zde chovají také kozy a majitelka vyrábí i kozí sýry - odkaz na webové stránky. Bylo to moc příjemně strávené odpoledne a já tímto děkuji majitelce za její ochotu a doufám, že se zase někdy na focení domluvíme :-)

Foto: Rozárka

8. května 2012 v 16:51 | Tereza Matoušová
Zase naše Rozárka. Tentokrát jsem ji fotila venku. Měli by jste vědět, že bylo hrozně těžké udržet ji na místě. Ona opravdu nemá ráda focení a jakmile se od vzdálím, ideálně si ještě kleknu na zem, vyskočí a s vrtícím ocáskem uteče. Zkoušela jsem to s ní nespočetněkrát a pokaždé utekla. Nakonec se mi až dnes podařilo vyfotit něco pořádného.

Foto: Coursing a Laby

6. května 2012 v 10:37 | Tereza Matoušová
Majitelka Laby, kterou jste mohli vidět v jednom z minulých článků mne pozvala na dnešní tréning coursingu a agility, který v těchto dnech probíhá v kempu na Monínci.
Protože jsem ještě nikdy tyto sporty nefotila, byla jsem docela nervózní, protože jsem nevěděla, jak to zvládne foťák. Doma jsem k tomu hned sedla a tady máte ukázku některých fotek. Na všech, kromě té první je Laby.

Foto - "šnek"

1. května 2012 v 17:25 | Tereza Matoušová
Šneci mi přijdou jako strašně flegmatičtí tvorové a co je nejlepší - když je chci vyfotit, tak mi narozdíl od psa neutečou. V příštím životě bych ale šnek být nechtěla.

"Foto lupou": květy + anketa

21. dubna 2012 v 14:54 | Tereza Matoušová
S příchodem jara musí prostě každý vytáhnout foťák a jít cvaknout nějaký ten kvítek, i když jich doma má už hodně. Já jsem za účelem pořídit pěkné fotky vytáhla i lupu. První z fotek níže je vyfocena bez lupy, další dvě s.
A tak mohu i já nyní přispět a zpestřit hlavní stránku o pár těch barevných (optimistických), jarních fotek.

Foto: koťátka na béžovém pozadí

20. dubna 2012 v 14:17 | Tereza Matoušová
Dnes pro vás mám fotky koťátek z doby, kdy jim byly čtyři týdny. Už to byly vlastně docela zlobivé kočky a den po tomto focení jsme je dali novým majitelům. Tohle jsou jedny z posledních fotek, co s nimi mám.
 
 

Reklama

Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014