Fotografování

Jarní foto-hrátky

6. dubna 2014 v 18:03 | Tereza Matoušová
Řekla jsem si, že by nebylo na škodu procvičit si focení něčeho jiného než lidí a zvířat. Koneckonců, pořád je co zdokonalovat. A tak jsem vzala foťák a vyrazila do přírody, abych si trošku pohrála se světlem a kompozicí. :)

Psí jaro

30. března 2014 v 19:02 | Tereza Matoušová
Troška svěžích jarních fotek. :-)

Těhotenské focení

26. ledna 2014 v 18:47 | Tereza Matoušová

Fotilo se u maminky doma, kde se cítí dobře, což je asi to nejlepší, co jsme mohli udělat. Bylo to mé první focení bříška, takže jsem byla trošku nervózní a dopředu trošku studovala a hledala inspiraci. Myslím, že se nám to nakonec skvěle povedlo a vyšly zajímavé fotky. Mám z toho radost a už se těším na příště. :-)

Potsdamer Platz

10. ledna 2014 v 18:48 | Tereza Matoušová
Zájezd do Berlína pro mne byl nejen kulturním zážitkem, ale i jakousi fotografickou expedicí do dob, kdy světu rozhodně nevládly digitální foťáky.

Staroměstská

19. prosince 2013 v 20:03 | Tereza Matoušová
Jednou večer v Praze. Moc jsem se tam nezdržela a tak doufám, že příště to vyjde. Mám čím dál tím radši jen tak procházet tyhle předvánoční trhy nejen v Česku, ale i kdekoliv jinde. Na obloze září měsíc a na zemi zase zlatavé lampy a tisíce drobných světýlek zdobících stánky. Jen tak se procházíte trhem, kdesi v dálce hraje vánoční hudba a kolem se line směsice typických vůní.

Lucka

25. července 2013 v 18:05 | Tereza Matoušová
Poslední dobou blog vůbec nestíhám. A když mám čas, tak nemám zase náladu. Zápisky z Francie dopisuji, s fotkami je to horší. Stále nejsou hotové... Před dvěma dny proběhlo focení s Luckou, včera jsem odevzdávala fotografie z městských slavností, k mému potěšení se jedna z nich objevila rovnou na titulní stránce místního týdeníku! Několik dalších zase v měsíčníku (smíchali je s cizími a neuvedli ani jednoho z autorů...) Dnes odpoledne mám zase focení.

<< Fotku zvětšíte tím, že na ni kliknete

Zatmění tak trochu jinak

27. dubna 2013 v 16:22 | Tereza Matoušová
Ve čtvrtek začala po půl desáté večer na obloze dramatická podívaná. Severovýchodní část měsíčního kotouče se postupně začala ztrácet ve stínu Země a postupně byl zakryt asi z 1,5%. Díky výbornému počasí to byla i tak krásná podívaná. Měsíc se v maximální fázi částečného zatmění skryl z velmi malé části i za umbru (= plný zemský stín). Pro mnohé byla tato podívaná ještě mnohem dramatičtější - hledáčkem fotoaparátu.

Zimní fotografování zvířat

29. ledna 2013 v 20:06 | Tereza Matoušová
První focení koní a psů na sněhu mám za sebou, a jaký je závěr? Bylo to úžasné, ačkoliv jsem zimu a sníh měla ráda odjakživa, teď mi doslova přirostl k srdci. Nu dobrá, fotit strakáče na sněhu není zrovna jednoduché, o to radši jsem samozřejmě byla, když jsem doma fotky prohlížela...
Stále připomínám, že se můžete kdokoliv a kdykoliv ozvat a já s radostí vyfotím, co si budete přát. Pro více informací mne kontaktujte na emailu - terkamat@seznam.cz
Teď už nezbývá než vám popřát hezký večer a příjemnou prohlídku fotografií.

Kočka sněžná

19. ledna 2013 v 20:03 | Tereza Matoušová
Konečně jsem se dočkala sněhu! Pošmourné počasí, déšť a bláto jsou zkrátka něco příšerného, teď je to konečně tak, jak to má být a já si jenom přeji, aby to vydrželo a v nejlepším ještě něco připadlo, protože co nevidět mne čekají zimní fotografování zvířat.
Těším se na to. Už teď vím, že to bude fuška, o to více se těším! Každý, kdo by snad měl zájem o zvěčnění sebe nebo svého zvířecího kamaráda na sněhu, máte pořád ještě možnost se přihlásit. Zimní fotografie mají vždycky své unikátní kouzlo a kdo ví, jednou budou takové možná i vzácností. Stačí, když si najdete dvě hodiny času a budete mít vzpomínky na pořád. :-) Více informací najdete zde - www.fotema.weebly.com

Pátý živel?

9. ledna 2013 v 20:03 | Tereza Matoušová
Každý pokládá za pátý živel něco jiného. Když jsem dnes přikládala do krbu, podařilo se mi odloupnout kůru od polene a našla jsem pod ní stovky malých chodbiček. Co by ve spojení s ohněm asi dokázali způsobit v lese?

Kvetoucí

7. ledna 2013 v 19:30 | Tereza Matoušová
Konec světa jsem překvapivě přežila a celý den si užívala tu super atmosféru... Natěšeně jsem očekávala nový vzhled blog.cz, ve kterém jsem se nakonec docela ztratila. Na druhou stranu musím říct, že se mi líbí výběry některých článků a odkazy na zajímavé blogy. Chybí mi výpis návštěvnosti, nových komentářů, nových článků od mých oblíbených i všech ostatních blogerů. Bloglovin znám již delší dobu, ale blog je prostě blog a tady se mi ten výpis líbil...

Podzimnice culíkatá

4. listopadu 2012 v 17:59 | Tereza Matoušová
Měsíc! Už je to skoro měsíc, co jsem na blog nenapsala. Proč? Já vlastně ani nevím, vlastně nebylo co. Každopádně, dneska jsem při příjemné podzimní procházce s Rozárkou dostala nápad a jak den postupuje, líbí se mi více a více. Asi se do toho pustím a snad díky tomu i zaktualizuji blog.
Tak jedna podzimní fotka s tou čtyřnohou inspirací. :-)


Tereza Matoušová

Duha zničehonic

8. října 2012 v 18:09 | Tereza Matoušová
Duha vzniká většinou při dešti, když se světlo láme v dešťových kapkách a opouští je v různých úhlech a barevných složkách. Duha však nevzniká pouze, když prší...

Kotě už kouká

5. října 2012 v 18:36 | Tereza Matoušová
V první řadě bych chtěla poděkovat všem, kteří Laby včera podpořili svými hlasy. S Luckou si toho opravdu vážíme!
Našemu kočičímu jedináčkovi je dneska již 22. dní. Hrůza, jak strašně rychle stárnou. Oči se mu začaly otevírat někdy kolem 11. - 14. dne, takže stejně jako koťatům před ním. Je ale o hodně větší, silnější (už skoro běhá) a rozmazlenější. Líbí se mu drbání za ušima a na břiše.

Fotka Laby v MF DNES

4. října 2012 v 18:36 | Tereza Matoušová
Aneb dnešní krásné překvapení...

Lucka a Laby

3. října 2012 v 20:05 | Tereza Matoušová
Z focení s Luckou a její fenkou při západu slunce... Každou fotografii zvětšíte tak, že na ni kliknete. :-)

Než přijde bouře...

26. září 2012 v 20:05 | Tereza Matoušová
Byl to týden bláznivého letního počasí. Během jednoho týdne se kolem prohnala řada bouří, které nám neustále hrozily náhlým propuknutím a deštěm...

Pes letí nade mnou

23. září 2012 v 19:15 | Tereza Matoušová
Mám spoustu super fotografií, která vám chci ukázat a nemohu se k tomu přinutit. Tak třeba tahle. Z focení s Luckou a Laby, které jsme si náležitě užily a na tuto fotografii jsem zřejmě "nejpyšnější". :-)

Novorozenec

18. září 2012 v 20:05 | Tereza Matoušová
Naše kočka zřejmě zjistila, jaké pro ni plynou výhody z toho, že má koťata. Dostane co chce, a tak nám letos k té první čtveřici přidala ještě jednoho mrňouska.

Zamlženo

2. září 2012 v 20:05 | Tereza Matoušová
K těmto deštivým dnům se hodí snad jen sezení doma, nejlépe u nějaké super knihy a s hrnkem horkého čaje stále po ruce...
 
 

Reklama

Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014