Články o světě kolem nás,...

Králíci nejsou hloupí

6. října 2009 v 17:39 | terka
Dneska věnuji speciální článek králíkům a tomu jak jsou chytří.


Někdo si možná řekne: ,,Jo králíci jsou zvířata, ti jsou hloupí jak poleno!"
Ale ne! Podle toho co jsem viděla na našem králíčkovi je mi jasné že tomu tak vůbec není.

Začalo to asi takhle: Můj nejmladší brácha (Ten samý co namydlil kapry) si hrál s králíčkem venku a potom ho neuklidil do klece. Když taťka viděl prázdnou klec, všichni jsme začali hledat po celé zahradě. A kde nakonec králíček byl? Byl na chodbě pod schody a čekal až ho někdo vrátí do klece.

Teď má Šmudlinka ve dvířkách nahoře díru kterou musím zadělávat aby jí neprolezla. Ale poprvé jí vyskočila ven a znova jsem ji všude hledala, tentokrát jsem jí našla na schodech které má proti kleci úplně až nahoře nejvýše kde to šlo. Tam jsem ji také našla jednou když jsem ji nechala venku být volně, to jsem ji hledala všude kde to jen šlo, potom jsem si řekla jestli nemůže být znova nahoře. A byla.

Dneska jsem se o její chytrosti znovu přesvědčila a to když jsem byla na zahradě, Šmudla za mnou přišla a nejprve prozkoumala prko opřené o zeď - připadalo mi jako by ho očuchávala jako pes . Potom tam měl brácha kámoše se kterým si tam hráli na nějakou bojovku a Šmudla se na něj zadívala takovým pohledem že jsem si říkala. ,,Ta teď určitě přrmýšlí o tom co vidí."

Potom jsem na chvíli odběhla a když jsem se vrátila Šmudla nikde, tak ji hledám, a kde jsem ji našla? Na horní zahradě u klece.Před chvílí jsem za ní znovu zašla ven podívat se jak se má a když jsem se vracela domu, tak jsem se otočila na zahradu a vidím - Šmudla nikde - tak se vrátím zpět ke schodům a Šmudlinka už byla v půlce.
Teď jsem ji nechala venku běhat volně, protože je mi jasné že neuteče, navíc ani nemá kudy.
Tak já nevím jak Vy, ale já si myslím že králíci nejsou zase až tak hloupí jak si někteří lidé myslí.

Nesmrtelnost

25. září 2009 v 10:46 | terka
61letý americký vědec Ray Kurzweil tvrdí že lidé na celém světě by za 20 let mohli být nesmrtelní a to díky miniaturním robotům kteří budou schopni nahradit každou část lidského těla.

Efteling

11. září 2009 v 16:57 | terka
Něco jako horská dráha jen jsme nebyli hlavou vzhůru.

Po tom byla na řadě právě horská dráha. Když jsme dostáli frontu a vyjížděli nahoru měla jsem podivný pocit v žaludku a dělalo se mi trochu špatně, potom byl ale prudký sjezd dolu, hned po něm loopingy (dvě obří kola na kterých jste hlavou vzhůru), potom ještě vývrtka a posledních pár zatáček a konec. Na této atrakci jsem byla dvakrát a zážitek je to opravdu pořádný.
Potom jsme jeli v kruzích po divoké vodě, navštívili jsme fata morgánu kde jsme se na loďkách projížděli Tureckem, navštívili jsme také pohádkovou část s postavičkami z různých pohádek a hlavně skřítky. A na konec ještě bobovou dráhu, to je také pořádný zážitek, když Vás vyvezou nahoru a potom velkou rychlostí sjíždíte dolu.

Zapoměla jsem přidat že na skoro všech atrakcích Vás vyfotí a fotku si potom můžete koupit za 8 Euro (Trochu předražené )

Efteling otevírá v 10:00 ráno a zavírá asi ve 21:00 večer


Fotografie které jsem pořídila v Eftelingu najdete na webovém albu blogu ZDE

Tak to je asi tak všechno vyprávění o Eftelingu které Vám zatím mohu poskytnout.
 
 

Reklama

Rubriky

Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014