Články o světě kolem nás,...

Avatar. Nejprodávanější film v historii?

2. února 2010 v 15:47 | Terka
Vytvořte si svého Avatara. Vyleťte na vzdálenou planetu Pandoru a setkejte se s domorodci!

Propadnout vlivu party?

2. února 2010 v 15:31 | Terka
Nyní se zaměřím na nejrůznější holčičí, klučičí a další party. Jejich vliv není vždycky správný a já to chci v článku více rozebrat.

Neférová hra - taháky

2. února 2010 v 14:41 | Terka
Většina z Vás možná už nějaký tahák jistě použila. Já se stále pyšník tím, že taháky nepoužívám. Hraji férovou hru a i když vím jak dopadnu, tahák nepoužiji.

Sny o budoucnosti

28. ledna 2010 v 14:41 | terka
Sny o budoucnosti. To, co nikdo nedokázal, že existuje. Ačkoliv se některým lidem někdy zdá sen, který se potom naplní. Už se to stalo mnoho lidem a někomu se zdají takové sny často. Ale jak k tomu dochází? A je to jen náhoda, nebo mohou sny o budoucnosti opravdu existovat?

Vnucují nám Američané smích?

28. ledna 2010 v 14:24 | terka
Myslím že ano. Mluvím o pět o Amerických filmech, tentokrát především komediích, při kterých se máme zasmát. Ale jak je to s oním přikládaným smíchem do všech těchto seriálů? Možná, že nejsou až tolik vtipné, jak vypadají s přiloženým smíchem.

Stroj času, to co se snažíme vynalézt celá staletí

21. ledna 2010 v 11:51 | terka
Dříve to byli královští čarodějové a kouzelníci, dnes jsou vědci. Ti co se snaží vynalézt jedinou věc.
Již po celá staletí se lidé snaží vynalézt stroj času, ale bez úspěchu. Bez úspěchu se snaží vynalézt přístroj, který by je přenesl do minulosti a do budoucnosti. Prý je jen otázkou času, než jej vynaleznou, ale je to pravda? Dá se stroj času vynalézt?

Tajemný poklad Templářských rytířů

18. ledna 2010 v 16:20 | terka

Všechny staré rytířské řády jsou opředeny tolika tajemstvími. Jeden z řádů, který je však opředen nejvíce tajemstvímu jsou templářští rytíři. Úřední název je Pauperes commitiones Christi templique Salomonici. Chudí rytíři krista a Šalomounova chrámu.
          Ilustrační obrázek - znak templářů

Je handicapovaný, musíme mu pomáhat, ale podle nás je to jen simulant!

18. ledna 2010 v 12:15 | terka
Článek se týká postoje některých lidí, k lidem různě handicapovaným, kteří např. nedokáží to co dokáže člověk bez handicapu. Tito lidé jsou často po celý život odkázáni jen na své příbuzné a nejbližší přátele. Ale co když je opustí? Kdo jim pomůže.

Jsme až sedmnáctí na celém světě. Nový rok

31. prosince 2009 v 16:59 | terka
A blíží se nám také nový rok. Internet je toho již plný, všichni se ohlížejí za tím co se stalo v roce 2009. Já se za ničím ohlížet nebudu . Rozhodla jsem se Vám sem napsat tak jako na Vánoce nějaké Vánoční zvyky, tak dnes Vám sem píši nějaké zajímavosti kolem nového roku. Víte kde mají jako první nový rok?

Vánoce jsou tady

23. prosince 2009 v 16:17 | terka
Vánoce jsou svátky přátelství a míru,
a já Vám přeji aby jste je všichni prožili co nejkrásnější.
Doma, se svou rodinou, s přáteli.

Splněný sen na úžasné show

19. prosince 2009 v 21:34 | terka
Hlasitý potlesk přehlušuje dusot kopyt. Kaskadéři, tanečníci a herci předvádějí výborně připravená čísla. Lidé nadšeně tleskají a s napětím sledují ty nejtěžší kousky...
Ne, nemluvím o ničem jiném než o úžasné show, která je každým rokem v O2 aréně.

Dokonalá péče o Vaše vlasy, řasy. Co je často jejím tajemstvím?

17. prosince 2009 v 18:19 | terka
Ve spoustě reklamách slyším upoutávku se slovy dokonalá péče o Vaše vlasy, nejlepší péče o Vaše řasy. Co je však tajemstvím těchto firem s nejlepší péčí?

Mikuláš, anděl, čerti a děti s petardami v ruce

5. prosince 2009 v 16:22 | terka
Dnešní den je jeden ze dní v roce, který je plný napětí a čekání. Byli jste hodní?
Když potom nastane večer po městech a vesnicích se začne ozývat řinčení řetězů, zvonění zvonečků a hrůzostrašné ječení čertů. Ti obcházejí společně s mikulášem a andělem po domech s dětmi a vyčítají jim všechno jejich zlobení. Ale nejdou se takoví, kteří si chtějí hrát na hrdiny a netuší co mohou udělat.

Pátek třináctého

13. listopadu 2009 v 0:00 | terka
Víte od kdy je pátel třináctého nazýván nešťastným dnem?
Podle pověsti které jsem se dočetla je to od pátku 13. října 1307, kdy Francouzský král Filip IV. Sličný začal se zatýkáním templářských rytířů a poté s jejich vražděním a mučením, také upálením posledního templářského velmistra Jacquese Bernarda de Molay
a následním zánikem řádu.
Od tohoto dne lidé považují pátek třináctého za nešťastný den.

Americké filmy a holčičí soupeřivost na středních školách

2. listopadu 2009 v 16:44 | terka
Typické filmy pro holky. Zpověď královny střední školy, mezi námi děvčaty, protivný sprostý holky, a spousty dalších filmů a seriálů. Ve všech se vyskytuje soupeření mezi holkami na školách. České holky jsou z těch filmů vedle, ale co když po tom nedokáží rozeznat co je skutečnost a co film?

tisíce světýlek

1. listopadu 2009 v 19:46 | terka
desítky a stovky drobných blikajících světýlek na jednom místě. O čem mluvím?

Virtuální hry bez cíle a přesto mají tolik hráčů

1. listopadu 2009 v 17:33 | terka
Kam zajdu, virtuální stáj, virtuální škola kouzlení, virtuální piráti, rytíři, kovbojové a mohla bych sem vypisovat celé hodiny a přesto bych možná nevypsala všechno. I já tyto hry hraji, ale ne tak jako jiní hráči, nemá smysl do takové hry zasílat peníze stejně...,
ale více v článku

Sníh v Říjnu

14. října 2009 v 18:58 | terka

Že by? Někde dneska napadl sníh a to nejen na horách. Nevím jak Vy,a le já si rozhodně nepamatuji kdy naposledy začalo sněžit už v Říjnu . Jestli to takhle půjde dál tak vůbec poprvé budu mít s bráchou oslavu narozenin ve sněhu.

Co Vy? Také u Vás napadl sníh? Hlasujte v anketě a pište komentářeSněžení překvapilo celou Evropu, na nějvyšší hoře v Německu napadlo 70 cm sněhu. Na některých místech v Polsku zůstali lidé bez elektřiny. Na silnicích se tvořili fronty.

A teď počasí:
15. 10. 2009
Zataženo Déšť Sníh
2°C
16. 10. 2009
Zataženo Déšť Sníh3°C
17. 10. 2009
Oblačno Déšť Sníh
4°C

Styl emo

9. října 2009 v 18:39 | terka
Dneska jsem si ke psaní vybrala právě tento styl který je dost často probíraný řešený. I já jsem se rozhodla přidat svůj příspěvěk.

Králíci nejsou hloupí

6. října 2009 v 17:39 | terka
Dneska věnuji speciální článek králíkům a tomu jak jsou chytří.


Někdo si možná řekne: ,,Jo králíci jsou zvířata, ti jsou hloupí jak poleno!"
Ale ne! Podle toho co jsem viděla na našem králíčkovi je mi jasné že tomu tak vůbec není.

Začalo to asi takhle: Můj nejmladší brácha (Ten samý co namydlil kapry) si hrál s králíčkem venku a potom ho neuklidil do klece. Když taťka viděl prázdnou klec, všichni jsme začali hledat po celé zahradě. A kde nakonec králíček byl? Byl na chodbě pod schody a čekal až ho někdo vrátí do klece.

Teď má Šmudlinka ve dvířkách nahoře díru kterou musím zadělávat aby jí neprolezla. Ale poprvé jí vyskočila ven a znova jsem ji všude hledala, tentokrát jsem jí našla na schodech které má proti kleci úplně až nahoře nejvýše kde to šlo. Tam jsem ji také našla jednou když jsem ji nechala venku být volně, to jsem ji hledala všude kde to jen šlo, potom jsem si řekla jestli nemůže být znova nahoře. A byla.

Dneska jsem se o její chytrosti znovu přesvědčila a to když jsem byla na zahradě, Šmudla za mnou přišla a nejprve prozkoumala prko opřené o zeď - připadalo mi jako by ho očuchávala jako pes . Potom tam měl brácha kámoše se kterým si tam hráli na nějakou bojovku a Šmudla se na něj zadívala takovým pohledem že jsem si říkala. ,,Ta teď určitě přrmýšlí o tom co vidí."

Potom jsem na chvíli odběhla a když jsem se vrátila Šmudla nikde, tak ji hledám, a kde jsem ji našla? Na horní zahradě u klece.Před chvílí jsem za ní znovu zašla ven podívat se jak se má a když jsem se vracela domu, tak jsem se otočila na zahradu a vidím - Šmudla nikde - tak se vrátím zpět ke schodům a Šmudlinka už byla v půlce.
Teď jsem ji nechala venku běhat volně, protože je mi jasné že neuteče, navíc ani nemá kudy.
Tak já nevím jak Vy, ale já si myslím že králíci nejsou zase až tak hloupí jak si někteří lidé myslí.

 
 

Reklama


Rubriky

Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014