Články o světě kolem nás,...

Co je tam, kde končí Vesmír?

11. listopadu 2010 v 17:27 | Terka
VAROVÁNÍ: To, co si zde přečtete se může vymykat veškerým vědeckým tvrzením i výpočtům, neshoduje se to většinou s žádným fyzikálním pravidlem a pokud ano, tak jen okrajově. Článek je prací mysli, mnoha hodin ztracených přemýšlením o ničem. Tento článek se vymyká jakýmkoliv fyzikálním i jakýmkoliv jiným vědeckým pravidlům a výpočtům, nebere ohledy na žádné tvrzení a všechna nedokázaná tvrzení automaticky ruší a přepracovává, může vyvracet skutečnost i veškeré výpočty a tvrzení...
   Kdysi jsem napsala článek s názvem nicota. Je to téma, kterým se neustále zabývám, snažím se představit si, jak to vypadá na konci Vesmíru, snažím se představit si, jak může samotná nicota vypadat. Přemýšlíma  uvažuji, ale pokaždé, když mi hlava začne konečně pracovat, tak se ztratím...

Pověz mi: bojíš se dýní? Ne? A co když je halloween...

31. října 2010 v 14:28 | Terka
Jako malá jsem vždycky když jsme doma neměli žádnou dýni žárlivě koukala k sousedům přes plot, jak jim tam hezky ty jejich dýně svítí. Právě vyřezávané dýně jsou v Česku asi nejčastěji ve spojení s halloweenem vidět. Další věci mohou být spojovány spíše se svátkem nazývaným dušičky. Jaký je mezi nimi rozdíl a mnohé další věci se dozvítě v článku

Člověk se s nadějí narodí a s nadějí umírá

11. října 2010 v 19:07 | Terka
Vzpomínáte si ještě na téma týdne: Naděje? Tehdy jsem sem nic nenapsala, byla jsem v lázních a hold jsem se musela smířit s tím, že článek tedy dopíši až později a nebude zařazen mezi články na Téma týdne. Nyní již ale k článku...

Když se narodí novorozeně, všichni se radují. Avšak již od první chvíle, kdy pohlédl na svět je všechno jen naděje nebo pravděpodobnost. Je naděje, že bude zdravé, je naděje, že se dožije vysokého věku, je naděje, že bude šťastné. Všechno jsou to jen naše lidské myšlenky, přání a ,,doufání", ty tvoří naději. Naději, že bude svět jiný, že ve vesmíru nejsme sami, že bude nalezen přípravek nesmrtelnosti.

Fenomén sedmdesátých let zase zpátky! Klik-klak koule

15. srpna 2010 v 12:10 | Terka
koule klik-klak, zzkusebniii.blog.cz
Povězte. Komu z Vás něco řekne, když před Vámi vyslovím: ,,klik-klak"? Každý si pod tím zřejmě vybaví něco jiného a právě třeba naši rodiče by si mohli vzpomenout, jak před třiceti lety chodili po ulicích a tajně šroubovali koule z nákladních aut V3S.

Hry na facebooku = rychlá závislost

17. července 2010 v 19:26 | Terka
Tak dlouho jsem sem nenapsala, sama pro sebe si tiše nadávám, ale to počasí je tak úmorné, že bych celý den nejraději seděla v křesle a koukala na televizi, nebo se válela v chládečku u dna bazénu - škoda, že pod vodou se nedá dýchat, tohle se mi hold nepovede :) :D.
Konečně po dlouhé době jsem se rozhodla napsat sem také něco na téma týdne. K tomu, abych napsala článek o Facebooku se rozhoupávám už asi dva měsíce a když už je tady to téma týdne, tak to nechci propásnout.

Mentální anorexie a bulimie, Tvé ,,dobré ale prolhané kamarádky"

13. června 2010 v 20:07 | Terka
Už je to delší dobu, co jsem si pročítala několik blogů z AK. Na jednom mne zaujal článek s názvem: Dopis od anorexie, líbilo se mi, jak byl napsaný, ale že by mi vložil nějaký nápad k napsání článku, to opravdu ne. Ten nápad přišel až pátek (a já jej píši až v neděli ☺), se školou jsme byli totiž v kulturním domě na jednom pořadu o zdravé výživě, téma se ale na hodnou chvíli směřovalo k mentální anorexii a bulimii. A právě anorexie je dnes často řešeným tématem. Prozraďte holky: Kolik z Vás je spokojených sama se sebou?

Jak moc se nám podobají roboti?

11. června 2010 v 20:33 | Terka
Každý člověk i každý jiný živý tvor na Zemi má v sobě nějaký ,,kód". Tomu kódu my říkáme DNA. Jde o tzv. nukleovou kyselinu, která je pro život nezbytnou látkou, jsou na ní totiž zaznamenány jednotlivé funkce organismu, předurčuje tedy vývoj celého organismu. Každý člověk má svou DNA, která je z části opravdu jen a jen jeho vlastní a z části se podobá dalším živočichům. Zřejmě nejvíce se naše DNA shoduje s DNA šimpanze, poté gorily.

Člověk touží po svobodě, kterou mu dávají SNY O LÉTÁNÍ

10. června 2010 v 20:52 | Terka
Po mnoha a mnoha dnech bez nápadů, bez jakékoliv aktivity na tomto blogu jsem konečně našla inspiraci a klid k napsání článku.
Dnes v noci se mi totiž zdál sen o létání. Prostě jsem se rozeběhla, vyskočila a potom zamířila vysoko k nebi, vždy jsem si hlídala jak moc jsem vysoko, nechtěla jsem být unášena pryč z místa, kde jsem. Ten krásný sen se mi zdál již po několikáté i když s určitým časovým odstupem. A mne trkl nápad: ,,Co takhle zjistit si informace o stěchto snech a napsat je na blog? Vždyť sny o létání se zdají všem."

Šikana na školách jako Problém současné doby

27. března 2010 v 13:57 | Terka
Podle mého názoru by šikana měla být sama jako Téma týdne, ale když je tím tématem Škola, myslím, že si mohu dovolit napsat o šikaně. Vždyť škola může někdy být se šikanou velmi propojena.

Drogy: Nebezpečí, které na tebe číhá všude

23. března 2010 v 14:47 | Terka
Není mi příjemné psát o drogách a zřejmě to nemusí mít ani cenu. Sami povězte: Kdo poté poslechne má slova? Zřejmě nikdo, nebo jen málo lidí.

Jak to bude vypadat: Za 1 000 let

19. března 2010 v 15:34 | Terka
Jak to bude vypadat v roce 3010? Ta myšlenka se mi tak nějak vnutila sama a protože stále přemýšlím nad věcmi, které ne každého baví, rozhodla jsem se dát sem jednou také pohled do budoucnosti, který se budu snažit udělat co nejméně zkreslený filmy.

Nicota.

12. března 2010 v 19:03 | Terka
Tam kde všechno končí, tam kde nic není, tam kde zeje prázdnota...

Hra myšlenek a osudu

8. března 2010 v 17:44 | Terka
,,Chybama se člověk učí."
To je motto tohoto článku. Nepojednává totiž jen o osudu. Dnes píši i o tom, že člověk dokáže svůj osud měnit, že dokáže předpovědět, co se může stát potom, že se dokáže poučit ze svých chyb - Pokud stáje ještě existuje cesta.

Zůstanou naše oceány bez života?

2. března 2010 v 17:23 | Terka
Téma týdne na blog.cz mne zaujalo a rozhodla jsem se i já přispět svým příspěvkem. Na jeho provedení jsem si půjčila i jednu knihu z edice Věda a Technika na kterou se budu muset spolehnout v nejhorším :)

Jsme ve vesmíru sami?

1. března 2010 v 20:13 | Terka
Člověk se obává mnoha věcí a mnoha věcem se snaží porozumět. A mezi věci, které mu mohou nahánět strach, který je však překonán zvědavostí z poznání je jinž život ve vesmíru. Jsme zde opravdu sami? Nebo ne? A je zde jiná planeta na které se dá žít?

2012. Rok, kdy má nastat konec světa, je to tak, nebo ne?

1. března 2010 v 19:21 | Terka
V momentální době je velmi probíráno jedno jediné datum 21. 12. 2012, celou tuto debatu o konci světa navíc ještě rozšířil film se stejnojmeným názvem 2012 od režiséra Rolanda Emmericha. Ale dnes nebudu probírat žádný film. Chci vědět, rpoč by právě ono datum 21. 12. 2012 mělo znamenat konec světa. Nebo snad jen nějakou změnu?

Poprvé mě myšlenka na konec světa přepadla, když jsem byla možná ve 2. třídě. Jen tak jsem se na to zeptala bybičky a po ujištění, že konec světa bude až za dlouho jsem na to spokojeně zapomněla. Ale o pár let později (asi v roce 2008) jsem se na internetu se zprávou, že roku 2012 končí Mayský kalendář a s podle všeho v čem byl zatím pravdivý by to mělo znamenat konec světa. Nebo jen jednu velkou změnu, která bude mít katastrofální následky. Mým myšlenkám to nedalo a dokud neproberu každou možnost, nebudu mít klid. Pojďte se mnou a přečtěte si o tom, co všechno mě napadlo.

Zemětřesení v Chile vyvolalu vlnu tsunami.

27. února 2010 v 19:55 | Terka
Jak již mnozí z Vás vědí Chile dnes zasáhlo zemětřesení o síle 8,8 stupně Richterovy škály a poté několik dalších otřesů. Počet mrtvých stále narůstá a zatím současný počet přesáhl 100 obětí, ale je velmi vysoká pravděpodobnost, že počet obětí stále poroste.

Mezinárodní den mateřského jazyka

21. února 2010 v 14:47 | Terka
V roce 1999 vyhlásilo UNESCO svátek na oslavu zhruba 6 000 jazyků z celého světa.

IQ

20. února 2010 v 13:52 | Terka
Albert Einstein( 14. 3. 1879 - 18. 4. 1955) byl teoretický fyzik, který zformuloval teorii relativity, fotoelektrický jev a mnoho dalších věcí díky nimž se stal velmi slavným a získal mnohá ocenění. (1932 - byl oceněn Nobelovou cenou, a další,...). Jeho jméno (einstein) je dodnes používáno jako synonymum pro lidi s vysokým IQ.
A právě o IQ a IQ testech budu dnes psát v tomto článku.

Svatý Valentýn

14. února 2010 v 0:00 | Terka
Ahoj. Přeji Vám všech krásného Valentýna.


 
 

Reklama


Rubriky

Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014