Články o světě kolem nás,...

Neotřelé nápady na zabití letní nudy

11. července 2017 v 12:37 | Tereza Matoušová
Nechala jsem se inspirovat jedním z vybraných článků na blogu a sepsala jsem vlastní seznam věcí, které můžete dělat v létě, abyste zabili nudu. Pokusím se přitom najít co nejlevnější varianty.

Týden ve vlaku
Hned jako první věc mě napadlo zmínit nabídku Českých drak, které od 1.července do 31.srpna nabízí Jízdenky na léto. Díky těm můžete cestovat kdekoliv po Česku po dobu jednoho nebo dvou týdnů. Pokud navíc máte In-kartu nebo ISIC (studentský průkaz), tak zaplatíte jen 690 Kč za týdenní cestování a 990 za 14 dní. Bez kartiček je to pak 790 Kč nebo 1190 Kč. Pokud tedy máte příbuzné/kamarády po Česku, tak už opravdu můžete jen naskočit na ten vlak, projet celou zemi a přitom ještě navštívit své blízké. Já bych toho hned využila, nemít už úplně plný kalendář.

Přihlaste se do Expedice Mars, projděte projektové kolo, které není nijak jednoduché a dostaňte se až do semifinále nebo dokonce do finále, které se uskuteční v několika evropských zemích. Jako finalisté Expedice se pak navíc můžete stát i jejími organizátory a z vlastní zkušenosti slibuji, že potom budete mít o zábavu v průběhu roku (včetně léta) postaráno. Toto je opravdu jediná reklama v celém článku a je to navíc reklama na neziskovku, za kterou mi nikdo neplatil.

Vyjeďte na Erasmus
Ne, není to jen ten dlouhodobý studijní pobyt. Stejně dobře můžete vyrazit na letní projekt nazvaný Erasmus+ (platí to i pro středoškoláky). Super na něm je, že vše hradí Evropská unie a Vy přitom můžete procestovat Evropu, poznat super lidi a dělat na projektech, které Vás baví a zajímají. Já si na toto léto vybrala například projekt v Itálii, který je zaměřený na stavbu ekologického skleníku. Většina projektů bývá rychle plná, ale přes léto se objevují projekty na poslední chvíli, které opravdu urgentně hledají účastníky. To se pak přihlásíte a za pár dní letíte. Jen dodávám, že je vždy potřeba počítat s tím, že si kupujete letenku, která je Vám proplacena až po projektu.

Najděte si brigádu
Nabídka je letos prý stále větší než poptávka. Spousta brigád navíc nemusí být ani dlouhodobých. Můžete tak třeba na víkend dělat hostesku/promotéra. Ihned máte o zábavu postaráno a navíc pár korun v kapse.

Sportujte
Možná si právě říkáte, že ten můj seznam je na nic, protože jste z vesnice, kde zkrátka fakt nic není. Já také, ale rozhodně se kvůli tomu nebudu nudit doma, jde jen o to chtít a najít si tu správnou motivaci. Možná, že máte pejska, který celý den sedí smutně doma (jako Vy) a kouká na dveře. Tak jej vemte na procházku! Stejně tak si můžete udělat výlet na kole, koloběžce nebo pěší túru po okolí.

Dobrovolničte
Můžete zajít třeba do domova důchodců a popovídat si se starými lidmi, nebo uspořádejte akci na úklid nepořádku v lese. Můžete také zajít do útulku vyvenčit pejsky, staňte se členy nějaké neziskovky. Všechno jsou to maličkosti, které ale mohou znamenat opravdu hodně. Vedle toho můžete vyjet také na workcamp tady v Česku nebo v cizině. To už je sice trochu dražší (nikdo neproplácí cestu), ale věřím, že i tak to může být skvělý zážitek a zkušenost.

Rozvíjejte se
Čtěte, učte se jazyky, učte se programovat, najděte si nový koníček. Dejte si určitý cíl a snažte se jej dosáhnout. Veškeré znalosti navíc Vám jednou pomohou při hledání práce. Především to ale děláte sami pro sebe a pro svůj vlastní rozvoj a rozhled. Kdo ví, třeba se Vám ten jazyk bude jednou opravdu hodně hodit. Takže pracujte zkrátka na své budoucnosti, hledejte možnosti, jak se v něčem zlepšit. Možná, že Vaše místní knihovna přes léto pořádá zajímavé kurzy první pomoci, trénování paměti, možná, že tam bude mít někdo přednášku o tom, jak studoval na škole v cizině. To všechno Vás může nakopnout úplně jiným směrem.

Uklidťe si
Udělejte si pořádek ve věcech, přestěhujte pokoj. Možná, že během úklidu přijdete s nápadem, jak využít další volný čas a nenudit se.

Neprokrastinujte
Sama u sebe jsem se přes rok o víkendech setkávala s tím, že jsem se nudila, ačkoliv jsem ve skutečnosti měla spoustu práce. Většinou té práce bylo tolik, že jsem nevěděla co dřív a všechno jsem to odsouvala a byla nerozhodná, dokud mi nezačalo téct do bot. Pokud tedy máte nějaké povinnosti, tak se do nich hned pusťte. Na začátku si můžete třeba sepsat seznam toho, co je potřeba udělat a všechno si srovnat podle důležitosti. Řiďte se pak tímto seznamem a možná nakonec zjistíte, že Vám všechny povinnosti zaberou spoustu času. Rozhodně se Vám ale uleví a možná, že pak najednou budete vědět, co se zbývajícím časem, protože už Vás nebudou povinnosti a propraktinace zdržovat od zábavy.


Nakonec bych se s Vámi ráda podělila o jeden citát od Napoleona Bonaparte, který mě dlouhou dobu hodně inspiroval: "Každá hodina ztraceného času v mládí je zárodkem neštěstí v budoucnosti." Neztrácejte tedy čas nudou, dělejte něco, na co budete jednou rádi vzpomínat.
A co Vy? Jak se perete s nudou v létě a co děláte? :-)

Tereza Matoušová

Jak ušetřit na dovolenou?

3. června 2017 v 9:12 | Tereza Matoušová
Rádi byste cestovali nebo vyrazili na letní dovolenou, ale peníze z výplaty se Vám nedaří ušetřit? Pak jsem právě pro Vás napsala tento článek, který, doufám, obsahuje i nějaký ten neotřelý nápad. Já sama jsem se třeba dříve snažila ušetřit na jídle, ale teď už mě to přešlo, raději si ráda dopřeji a zkusím našetřit peníze někde jinde. A hlavně nezapomeňte. Důležité je začít co nejdříve, šetření pak bude každý měsíc o mnoho příjemnější.

 1. Spropitné a hotovost
  Pokud máte brigádu nebo práci, kde denně dostáváte spropitné, tak gratuluji. Pokuste se vejít se svým rozpočtem do skutečné výplaty, kterou dostáváte od zaměstnavatele a pokud dostanete od zákazníků nějaké dýško, tak jej doma rovnou hoďte do kasičky. Můžete si tím přijít na docela hezké peníze a na Vaší výplatě to přitom nebude vůbec cítit.
  A vlastně, pokud dostanete nějakou hotovost, řekněme, že jste student a babička Vám dala pod stromeček nějakou tu korunu, tak si ji rovnou také dejte stranou. Všechny tyto peníze jsou totiž peníze se kterými asi běžně ve svém rozpočtu nepočítáte a pokud si je budete šetřit stranou, tak si nemusíte utrhávat od výplaty. Šetření bude hned příjemnější.
  K této radě asi patří i to, že pokud přijdete na konci dne domů z práce a máte v peněžence spoustu drobných, nasypte je do společné kasičky. Já sama to tak čas od času dělám, tyhle drobné mi obvykle v peněžence nechybí, ale na ušetřených penězích je to po nějaké době hodně znát.
 2. Daně
  Zdaněné peníze jsou další část výplaty, s níž tak nějak nepočítáte. Pokud jste ale minulý rok měli přeplatek na dani, tak se Vám po podání daňového přiznání tento přeplatek vrátí, ale pozor! Musíte si o něj požádat, jinak máte smůlu. Samozřejmě se může stát, že se Vám třeba porouchá pračka nebo peníze zkrátka potřebujete na něco jiného. Jinak si ale pamatujte, že jsou to peníze, s nimiž jste už nepočítali a rovnou si je schovejte stranou na léto.
 3. Prodávejte
  Následující rada asi není nic nového, ale prodávejte. Jste student a válí se Vám doma staré učebnice a skripta? Zbavte se jich. Stejně tak oblečení. Pokud jste milovnice nákupů a oblékání, pak Vám možná v šatníku visí spousta hezkých a málo nošených kousků. Prodat je přitom můžete třeba na letgo. Podobně můžete prodávat třeba knížky, hry atd.
 4. Každý měsíc trochu
  Sice je toto seznam rad jak ušetřit bez ubírání na výplatě, ale přeci jen bych Vám teď doporučila si z té výplaty sem tam něco schovat. Pokud Vám po zaplacení včeho důležitého zbude pár korun, pětistovka nebo tisícovka, vemte alespoň část a schovejte si je stranou. Ideální by bylo s tím rovnou počítat při plánování rozpočtu a říct si třeba, že si každý měsíc schováte tisíc korun ze své výplaty a stejně tak to může udělat třeba i Vás protějšek. Předchozí nápady Vám sice můžou pomoct našetřit, ale pokud chcete na velkou rodinnou dovolenou, tak to stačit nemusí.
 5. Ušetřete
  Kupujete si každý týden televizní program? Platíte si Netflix nebo třeba uložto? Strhává si Vaše banka poplatky za tohle a támhleto? Možná, že to jsou věci, na kterých půjde ušetřit. Nekupujte si televizní program, můžete si jej najít na internetu zdarma. Zkuste se někoho zeptat, jestli si nechce některé služby předplatit s Vámi. Zkuste si promluvit s Vaší bankou, jestli se s poplatky nedá něco dělat, a nebo se porozhlédněte po jiné. Třeba najdete mnohem lepší nabídku. Stejně tak věřím, že se dá ušetřit třeba na telefonním tarifu. Pokud Vám zrovna končí smlouva, zkuste se porozhlédnout po něčem lepším, ceny jsou dnes docela jiné.
 6. Nákupy
  Já sama pak ještě nekupuji i některá jídla či přílohy. Třeba tatarku, kečup, hořčici. Ne, že bych je neměla ráda, ale k životu je nijak nepotřebuji a na brambory si dám třeba máslo. Stejně tak se dá ušetřit na sladkém (čokoláda) či slaném (oříšky, chipsy). Taková čokoláda Vám koneckonců může zkazit zuby i postavu a navíc ještě dělá díru do rozpočtu. Ani já si samozřejmě sladké neodpustím, ale poslední dobou jej opravdu kupuji méně a místo toho sahám třeba po ovoci.
  Dalším dobrým tipem je, abyste se občas koukli po slevách. Možná, že to odsuzujete, ale nakonec můžete opravdu ušetřit, proto, až půjdete příště na nákup, koukněte se předtím třeba na kupi.cz, jestli se někde nedá sehnat výrazně levnější alternativa.
  Já pak ještě často vynechávám pití alkoholu. I když jsem třeba na party, tak to přeci neznamená, že se musím prolít litry pití a ještě pokaždé pozvat všechny ostatní. Čímž neříkám, že si nemůžete vůbec nic dopřát, ale pokud máte opravdu těsný rozpočet, pak i toto může být varianta, jak jednou za čas ušetřit. :-)
 7. To jídlo
  Pokud jste studenti a nebo zkrátka bydlíte v bytě s někým dalším, zkuste se domluvit a vařte si jídla společně. Většinou platí, že čím víc toho vaříte, tím menší je pak cena za porci. Navíc, pokud si uvaříte doma, tak také ušetříte na nakupování hotových jídel v restauracích a fast foodech.
  Pokud máte vlastní zahradu, tak můžete zase ušetřit na tom, co si sami vypěstujete. V obchodech kupujte jen plody, které mají aktuálně sezónu, ušetříte na nich spoustu peněz. A když už jsme u těch nákupů, dělejte si přehled o tom, co jste nakoupili. Možná, že postupně zjistíte, co nakupujete navíc a zbytečně a jakmile to přestanete kupovat, tak si můžete tyto peníze třeba dát stranou na dovolenou.
 8. Směnárna
  Ušetřit se dá i na výměně eur a jiných měn. Pokud můžete, sledujte jak se jejich cena vyvíjí. V součastnosti třeba koruna ještě posiluje a vy tak nakoupíte eura mnohem levněji, než tomu může být za pár měsíců.
 9. Ušetřete na dovolené
  Poslední rada se týká dovolené samotné. I na té se dají totiž chytře ušetřit tisíce. Rady a tipy, na čem všem můžete na takové dovolené ušetřit, Vám řeknu zase v příštím článku. Nyní bych jen řekla, že pokud už Vás vyšla dovolená levněji, než kolik jste měli našetřeno, tak hurá! Nesnažte se všechny peníze nutně utratit, ale až se vrátíte domu, tak si je dejte stranou a začněte šetřit na příští rok. :-)
Tereza Matoušová

Jak mi začalo záležet na naší planetě

29. března 2017 v 15:50 | Tereza Matoušová
V dětství byly Dny Země jenom speciální dny, kdy jsem se mohla ulít ze školy a uklízení nepořádku po celém městě mi toho opravdu moc neříkalo. Co víc, lidé, kteří byli zarytí zelenomilci mi připadali trošku zvláštní.
Změna se asi začala dít, když jsem nastoupila na školu do Prahy. Kamarádka mě přemluvila, abych se přidala do školního kroužku s podezřelým názvem "Coalition Green" a já se asi trochu bála, že tam ze mě udělají jakéhosi ekoteroristu, ale byla to kamarádka, a tak jsem šla. Naší největší, a snad i jedinou akcí byl právě Den Země, takže mnohem přínosnější bylo asi to, že všude ve škole byly různé zbarvené odpadkové koše na tříděný odpad.
O životní prostředí a o to, jak vlastně naše planeta dopadne, jsem se začala zajímat až po nástupu na vysokou školu. Možná to bylo zaměřením školy, možná jsem vždycky měla předpoklady se o podobné věci zajímat. Najednou jsem začala vnímat náznaky kolem sebe. Články v National Geographic o vysychání vodních zásob v Americe, o vymírání živočišných druhů, o znečištění oceánů takovém, že je z toho člověku do pláče. O tom, že spousta lidí plýtvá zbytečně více, než skutečně potřebují - jídla, papíru, zkrátka všeho.
Začalo mne to trápit a sama teď čím dál častěji přemýšlím o svém chování. Postupně jsem si uvědomila, jak je skvělé, že hodně své dopravy obstarávám autobusem či MHD, případně pěšky a když už jedu autem, tak tam většinou nejsem sama. Přemýšlím i o tom, kolik vyplýtvám pitné vody a jak toto množství snížit. Věděli jste, že k výrobě 1kg bavlny je potřeba 20 000 litrů vody? A že k výrobě jednoho trička je potřeba 1kg bavlny?


Už hodněkrát mne rozmrzela videa a fotografie nešťastných zvířat zamotaných do starých sítí a provazů, igelitových obalů a se spoustou z těchto nestravitelných věcí v žaludku. Někdy, když sleduji ubíhající cestu z okna auta nebo autobusu, tak se nestačím divit, když co chvíli zahlédnu zahozenou plastovou lahev, plechovku nebo jiný obal. Vedle toho, že plasty se budou v přírodě rozkládat tisíce let mne udivuje i to, že někomu nevadí zkrátka vyhodit odpadky jen tak.
Důvod, proč o tom přemýšlím je ten, že mám to štěstí, že jsem se narodila do blahobytu, který je mnoha lidem na planetě odepřen. Žiji v krásné zemi, kde máme zatím dostatek jídla i vody a postupně jsem si uvědomila, že přeci nemusím být žádný eko-blázen, abych neviděla své děti žít ve světě války o pitnou vodu a čerstvý, neznečištěný vzduch.
Stačí mi malé kroky, třeba nebýt líná a místo jednoho pytle s odpadky vyhodit zvlášť pytel s plasty. Také nerada vyhazuji papíry. Když už něco špatně vytisknu, tak to raději zrecykluji tím, že alespoň popíši druhou stranu, staré oblečení nevyhodím, ale zrecykluji, daruji. Kratší vzdálenosti raději ujít pěšky nebo jet autobusem, přemýšlet o tom, co nakupuji a jestli to opravdu sním/vypiji. Nedávno jsem do dřezu vylévala asi tři různá mléka. Vyplynulo z toho pro mne především ponaučení, že je zbytečné si podobné věci kupovat, nebo je načínat, pokud si nejsem jistá, že je spotřebuji.


Problém je zkrátka ten, že se jednou, a to chtě nechtě, budeme muset potýkat s nedostatkem určitých neobnovitelných surovin, horkem a zřejmě i nedostatkem vody nebo jídla. Vedle toho bych chtěla vyzdvihnout i zdravotní hrozbu, kterou je superbakterie odolná vůči všem druhům antibiotik. Taková jistě vznikne, protože se denně stýkám s lidmi, kteří antibiotika nedobírají, nerecyklují a nebo se zkrátka neléčí doma a šíří své nemoci mezi ostatní.
Pro nás je to dost možná vzdálená budoucnost, desítky, možná i stovka let. Spousta z nás se toho ale dožije, a když ne my, tak naše děti nebo vnoučata. V mnoha ohledech vidím naději v tom, že věda postupuje stále dopředu a vyvíjí se nové způsoby, jak získávat pitnou vodu, šetřit prostorem, atd.
Vlastně ani neříkám, že všechny změny způsobil člověk, možná je to přirozený rytmus naší planety a my lidé jsme jen součástí koloběhu, kdy nastane éra jednoho druhu, který po tisících let zase téměř a nebo úplně vyhyne.

A tak jsem se vlastně začala zajímat o naší planetu a ačkoliv stále nepatřím mezi ty největší ekology, tak věřím, že i malá změna může znamenat hodně, když se postupně zapojíme všichni.

Tereza Matoušová

Symbol státu a národní hrdost

29. září 2012 v 15:25 | Tereza Matoušová
Vždycky když vidím českou vlajku, jsem pyšná, a když slyším naší hymnu, třeba při sportovních hrách, jsem ještě pyšnější...

Naše příšerné školství

11. září 2012 v 20:05 | Tereza Matoušová

Naše příšerné školství

Nekuřte nám pod nosem!

21. srpna 2012 v 19:58 | Tereza Matoušová
V několika předešlých horkých dnech bylo nejjednodušší plácnout s sebou někde na deku na pláži a trávit volný čas na "zdravém" vzduchu na nějakém pěkném koupališti.
Takhle nějak jsem si to přála udělat. Místo čerstvého vzduchu jsem ale musela čichat zápach z cigaret...

Optimismus je zbraň

19. července 2012 v 17:32 | Tereza Matoušová
Podle jednoho výzkumu je optimismus prý vada a jediní lidé, kteří vidí svět správně jsou ti s těžkou depresí. Když jsem se toto dočetla, zařadila jsem si stvořitele této teorie okamžitě do pomyslné kolonky "blbec".
Nemyslím si, že by byl optimismus vada. Optimisté si prý nedokáží plně uvědomovat realitu, ale kdo ano? Podle mého názoru je pro lidský mozek dost složité určit reálný současný globální stav, zvláště pokud má za zdroj pouze média, která zveřejňují jen to, co je zajímavé a co chtějí lidé slyšet...

Přechod Venuše přes Slunce 2012

5. června 2012 v 20:55 | Tereza Matoušová
Už od května mi doma na ledničce visí papírek s nápisem: 6.6. přechod Venuše. A není se čemu divit, že nechci zapomenout. Další totiž bude vidět až za 105 let.

KONY 2012

22. května 2012 v 17:59 | Tereza Matoušová
Začátkem letošního roku na sebe upozornila organizace Invisible Children (Neviditelné děti), když vypustila do vod internetu propagační video ke kampani KONY 2012. Jen během prvních tří dnů vidělo půl hodinové video asi sedmdesát milionů lidí a po celém světě vyvolalo vlnu ohlasů.

Jsou žraloci krvelační lidožrouti?

25. listopadu 2011 v 15:08 | Tereza Matoušová
Ne. Člověk není běžnou součástí žraločího jídelníčku. A žralok by zase neměl být tou oblíbenou exotickou pochoutkou na lidských talířích. Počet těchto tvorů totiž klesá....

Všechno nejlepší, Freddie

5. září 2011 v 20:21 | Tereza Matoušová

Rozepsala jsem několik textů, ale každý z nich jsem vždy rychle zavřela. Není to nic jednoduchého rozepsat pár slov do dlouhého textu. Pravá slova nalezl jen Brian May. Jeho text na mne zapůsobil více, než kterýkoliv jiný z těch, co byly dnes napsány. Řekl to, na co dnes myslí, asi všichni. Freddie je tu stále s námi a dnešní den by si opravdu užil.

Bylo by mu 65 let. Když si vybavím tváře mnoha jiných, dnes již starších zpěváků a členů kapel, přemýšlím o tom, jak by Freddie ve svých 65 vypadal a jakou hudbu by psal. Možná to není tak těžké uhodnout. Jeho duše je obsažena v jeho textech a bude žít navěky. Pokaždé, když uslyším některou z jeho písní, vybavím si toho mladého chlapa s tmavýma očima. Ne starého. Freddie Mercury je nesmrtelný, nestárne...

Všechno nejlepší k 65. narozeninám, Freddie...

Nemocniční poplatky rodičů a dětí

26. července 2011 v 20:36 | Tereza Matoušová
Můj mladší bráška byl minulý týden hospitalizován na JIPce. Strávil tam dvě noci. Na jeho přání tam s ním musela zůstat i mamka, jíž samozřejmě bez jakýchkoliv řečí a narážek na stáří brášky, poskytly sestřičky vlastní pokoj na nemocniční ubytovně.

"Okurková sezóna" (?)

16. června 2011 v 17:39 | Tereza Matoušová

Poslední dobou nemám náladu na psaní. Samozřejmě vždy něco napíši, ale už delší dobu jsem nic nedokončila a připadám si hrozně. Doufám jen, že o prázdninách budu mít více času. Hodlám dokončit nějaké korektury na knížce a jsem odhodlaná poslat to do vydavatelství.
Nejsem zrovna deníčkový typ, momentálně je však všude kolem takový šrumec, že to možná jako deníček bude působit. Jinak jsem proti těmto "shrnujícím" článkům.

Andělští upíři útočí, kdy bude konec? Nikdy?

16. května 2011 v 17:29 | Tereza Matoušová
Když v roce X proklouzla na trh kniha Stmívání a mezi mládeží díky ní vypukl totální blázinec, vzala jsem to s úsměvem i s nadšením. Konečně něco trochu nového, ne?
Jenže to mě nenapadlo, že se za pár let budu procházet po knižním veletrhu, brát do ruky jednu knížku po druhé a říkat jen: "Upíři, nesmrtelní, nemrtví, mrtví, andělé, ..."

Kick Buttowski a další Americké „vzdělávací“ filmy a seriály

5. května 2011 v 17:07 | Tereza Matoušová
Každodenní kolotoč u nás doma: ráno - Disney channel, odpoledne: Disney channel, ale nikdo se na něj nedívá. A i dnes ráno u nás opět běžel Disney channel. Díval se na to můj brácha, já jsem se dívat musela, protože by mi nedal ovladač a nerespektoval, že si chci hned po ránu cpát do hlavy informace z National geographic. A tak jsem se dívala na pár dílů seriálu, který zrovna běžel.

SuperStar - povedeně nepovedená show

2. května 2011 v 21:03 | Tereza Matoušová
Když před pár roky začala letošní ČeskoSlovenská SuperStar, čas od času jsem se mrkla kdo, co tam předvádí. Dobrých výkonů bylo pramálo, přišlo mi, že převažovaly ty nepovedené, neboli trapásky, samozřejmě.

Každoroční kolotoč

1. května 2011 v 11:33 | Tereza Matoušová
Je to zřejmě jedna z nejzachovalejších tradic v České republice. V předvečer 1. máje muži vyberou v lese co nejvyšší smrk, borovici, nebo jedličku, které poté uříznou a dopraví na vesnickou náves, či městské náměstí.

Sex je a byl všude!

28. února 2011 v 14:56 | Terka

Je to jen pár staletí, co se na veřejnosti o tomto tématu nesmělo mluvit. A je to jen o pár staletí víc do doby, kdy to byl "hlavní smysl života".


Jako by se doba opakovala. Dnes už to není zakázané téma, lidé o něm běžně mluví, vyskytuje prakticky ve všech filmech, ba i knihách. Ano, dobře jste uhodli. Přispívám do tématu týdne - píši o sexu.
Rovnou říkám, že jsem byla na začátku značně proti, v anketě jsem hlasovala pro něco jiného, ačkoliv jsem už předem věděla, co se stane příštím tématem. Ano, naše doba se nazapře. Už i my čtrnáctileté jsme schopné uhodnout, že si většina uživatelů odhlasuje právě sex.
To je opět možnost pro všechny ty mladé blogerky, jež jindy do tématu týdne neustále vkládají články typu: Hannah Montana, Selena gomes photoshooty, atd... Tak teď se mohou v tomto oboru vzdělané dívky, čtoucí dívčí časopisy, - a samozřejmě Krásnou - k tomu tématu vyjádřit. A že jejich články občas opravdu stojí za to.

No nic, o tomto tématu dívčích blogů jsem mluvit nechtěla. To tady pořád omílají všichni, tak nevidím důvod, proč to znova rozebírat.
Spíše pořád přemýšlím nad tím, jaká ta dnešní doba je. Sex se opravdu stává dobrým "propagačním" materiálem a dobrým způsobem výdělku. Ne, nemluvím jen o porno filmech a prostituci. Já mluvím i o romantických, sci-fi i jiných filmech i knihách, v nichž se toto téma pořád dokola omílá. Povězte sami. Kdy jste naposledy viděli film, kde nepadla zmínka o sexu, nebo alespoň o něčem, co mu předcházelo? Vždyť i ty pohádky, co jsou o lásce, přeci jen nakonec směřují k sexu, ačkoliv se tam o tom nemluví.
A vůbec nejlepší na tom je, že já jsem z té mladší generace. Tudíž vím, že třeba v mojí třídě se o tomto tématu mluvilo již ve 4. nebo v 5. třídě. Dívčí časopisy u nás oficiálně začaly asi až v 6., což se zřejmě nezměnilo, dle mých nejnovějších poznatků z lázní. Takže i ta mladší generace se dnes vzdělává v o mnoho dřívějším věku, než by měla. A co já vím, někdy vědí i děti ve škole víc, než by měly...
Jak to bude pokračovat dál? Jaká bude doba, až my mladší zestárneme, bude nám 20, třicet let. O čem bude příští svět?

Tak co vy na to? Souhlasíte se mnou s tím, že v dnešní době je sex opravdu všude, tak jako byl i před několika tisíciletími? A co si myslíte, že bude za dalších tisíc let?

Bouřka v prosinci - je to možné!

9. prosince 2010 v 21:22 | Terka
Dnes večer jsem seděla v obýváku na sedačce a dopisovala si poznámky z matematiky. Přitom jsem poslouchala v televizi na ČT 2 pořad o Marii Terezii a Josefu II. Když v tom se obývákem rozlehla ostrá modrá záře a já jsem v záblesku vteřiny usoudila, že to byl foťák, podívala jsem se tedy po taťkovi a taťka zase po mně - oba nás napadlo to samé. Do toho se ozvala v mžiku další sekundy hromová rána.

Setřela jsem los a vyhrála jsem!

20. listopadu 2010 v 20:18 | Terka
Čas od času nabízí různé velkoobchody nejrůznější slevy a ceny za to, že pošlete SMS, setřete los, atd...
 
 

Reklama


Rubriky

Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014