5 letních "favourites"

4. srpna 2014 v 15:16 | Tereza Matoušová |  Všehochuť
Film, kniha, hra, módní trend a píseň. Léto je čas zábavy a odpočinku. A ten čas se dá strávit všemožnými činnostmi. Já jsem sepsala seznam 5 věcí, které mne toto léto opravdu baví. A co vás? :-)1. Film: Jak vycvičit draka 2

Jít do kina na tento film ve 3D je jednoznačně správná volba. Na mne zapůsobil už první díl, který má skvělou zápletku a spád. A ještě lepší animaci. Drak Bezzubka mi zkrátka přirostl k srdci svojí skvělou mimikou. Od dvojky jsem si slibovala hodně. A nezklamala mě.
Opět se setkáváme s hlavními hrdiny z ostrova Blp, Škyťákem, Astrid a všemi Vikingy a jejich draky. Hlavní postavy už trošku zestárly a díky drakům začínají objevovat doposud neznámý svět. Velmi brzy najdou trosky vesnice, kde žijí lovci draků, kteří slouží Dragovi, "pánovi draků."
Škyťák mezitím objeví ostrov, kde se setká s tou asi nejnepravděpodobnější osobou a alfa drakem. Jenže, Drago už se blíží a má po ruce mocnou zbraň...
Kdo chce vědět, jak příběh pokračuje, nechť si dojde do kina. Já jsem byla opět okouzlená grafikou, grimasami draků a především pak dokonalým prokreslením prostředí a závěrečné velké bitvy. Uznávám, že chvílemi byl příběh spíše dojemný, ale hned potom to zase napravil originální humor nebo akční scény, kterým oči občas nestačily. Zkrátka a dobře, Jak vycvičit draka 2 je momentálně můj oblíbený film, který mohu vřele každému doporučit. Poměr dojemnosti X zábavy X napětí je tak nějak vyrovnaný a nejen děti, ale i dospělí si přijdou na své. Důkazem budiž 87. příčka v žebříčku nejlepších filmů na ČSFD.

2. píseň: Guns N' Roses: Patience
Protože miluji ten zvuk a poklidný rytmus kytary. Jako když plyne voda. A když si myslíte, že píseň končí, tak začne krásné, plynulé kytarové sólo. Patience v překladu znamená Trpělivost a to je něco, co nám všem občas chybí. Patience poslouchám před spaním, jednou, dvakrát, je to jako ukolébavka.


3. hra: Real Racing
No jo, tato hra mi zkrátka přirostla k srdci. RPG, virtuální stáje, online hry, to všechno už jsem si vyzkoušela, ale kam se všechny tyto hry "hrabou" na staré dobré automobilové závody. Na Real Racing se mi nejvíce líbí grafické ztvárnění reálných závodních tratí a skutečných aut, která si navíc mohu mírně opravit dle vlastní chuti.
Čím více úspěšných závodů odjedete, tím dál se ve hře dostáváte a odemykáte nové a nové série, kde si můžete pořizovat stále lepší auta a tím se celá hra tak nějak zrychluje a dramatizuje, protože některá auta jsou opravdu široká a už se jen tak všude nevejdete, občas nestihnete včas zabrzdit, jindy jen tak tak dojedete do cíle před svým soupeřem.
Real Racing, to není jen ježdění si s autíčkem po trati. To je hra, která vás skutečně pohltí a strhne.
Ve střílečkách a bojových hrách je sice adrenalit. Ale tady. Tady je ho ještě více. A pak... Ten slastný pocit, když vyhrajete. (Měla bych se nad sebou zamyslet.)

4. kniha: Milan Kundera: The Unbearable Lightness of Being (Nesnesitelná lehkost bytí)
Touto knihou se v AJ a v ČJ prokousávám asi od poloviny července. Je to má povinná četba na léto. Chvílemi mi drásá nervy. Někdy se ztotožňuji s jejími postavami v názorech na život, občas mě to děsí. Někdy vůbec nerozumím těm úvahám, jindy mi přijde, že se dívám na reálný obraz z šedesátých let. Nesnesitelná lehkost bytí je velmi náročná kniha, o to vyšší je její hodnota, když se jí dokážete skutečně prokousat a porozumíte jejímu skutečnému smyslu, úvahám o lehkosti a tíži, o životě, kýči, o hledání smyslu života jednotlivých, již dávno dospělých postav, Tomáše a Terezy a Sabiny a France.
Myslím si, že Nesnesitelnou lehkost bytí by si měl přečíst každý. Je to dílo českého autora, který žije v emigraci ve Francii a nabízí poněkud jiný pohled na období po roce 1968. Zatímco mnozí si to ještě pamatují, já například tou dobou ještě "chodila po houbách" a tak si nyní cenním toho, že mám možnost přečíst si něco, co mi přímo nevnucuje jeden jediný názor na svět a tehdejší dobu, ale pouze mi sděluje myšlenky a fakty a jejich návaznost na sebe. Názor si mohu utvořit sama.
Slyšela jsem o tom, že i filmové ztvárnění je vynikající, ale bohužel mám zakázáno se na něj podívat, dokud knihu nedočtu. :-)


5. "módní trend": náramky a gumičky
Vlastně ani nevím, jak se stalo. Najednou mne napadlo, že bych mohla vyrobit nějaký náramek z provázku. A tak jsem začala tvořit. Teď leží na stole a čeká na dokončení. Místo něj jsem objevila gumičkové náramky. Mám doma asi dva balíčky a pár už jsem jich vyrobila. Je to něco jako módní hit tohoto léta, je to naprosto rychlé a jednoduché a když to nepřeženete, tak možná můžou vypadat i docela pěkně, ale pořád to budou jen svázané gumičky, kterým zkrátka propadly davy lidí po celém světě. Tipuji, že je ještě nějakou dobu unosím, ale více jak rok tomuto hitu nedávám. :-)

Obrázek jsem si dovolila stáhnout z loomlove.com. Najdete tam nejrůznější návody a triky a přesvědčíte se o tom, že gumičky teď vládnou světu.

Pár slov na závěr:
Už jsou to dva měsíce, co jsem nenapsala na blog. Ne, že bych zapomněla, ale spíše jsem na to vlastně vůbec neměla čas. A když byl čas, zase jsem neměla náladu. Zkrátka neustále něco dělám. Chodím na brigádu, sem tam se porozhlédnu po Česku, zajdu na návštěvu... Konec školního roku byl šílený. Dokončoval se školní časopis a já ještě jezdila na výběrová řízení. A teď už mi zbývá jenom 14 dní prázdnin. No jo, čtete dobře, 14 dní. Dostala jsem se totiž na školu, kde se se začíná už 19. srpna, studium je v angličtině a zakončuje se mezinárodní maturitou.
Jestli se těším? Jasně, že ano, moc jsem si to přála a teď mě čeká něco zcela nového a já doufám, že se s vámi budu moct podělit o své zážitky a zkušenosti.
Mezinárodní maturita znamená anglickou zkoušku ze šesti předmětí v různých oborech, včetně umění, dále rozsáhlou odbornou esej, atd... Vybrané předměty se studují více do hloubky a já se na to opravdu moc těším. Ještě nemám zcela vybráno a tak vám o IB zkoušce a celém programu řeknu více v některém z dalších článků.
Do té doby vám všem přeji pěkné léto a spoustu nezapomenutelných zážitků.

Terka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sugr Sugr | Web | 4. srpna 2014 v 17:30 | Reagovat

Jak vycvičit draka jsem viděla, pěkné! Moc se mi líbí ty gumičkové náramky, ale vůbec se mi líbí všech tvých 5 letních vyvolených! :-)  ;-)

2 Em Zet Em Zet | Web | 4. srpna 2014 v 17:55 | Reagovat

Jak vycvičit draka!!! :-D
Sice se mi více líbil díl první, ale na druhém jsem byla v kině na 3D a bylo to super taky, ano. :D První díl je ale fakt nejlepší.

3 Tea Tea | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 21:48 | Reagovat

Ještě jsem nestihla kouknout na první díl bohužel, ale u mě vyhrává letní film: Vampire Academy, kniha rozhodně: Jen jeden den od Gayle Formanová, písní je moc, protože každý den pořád poslouchám a hry žádné nehraju teda kromě Dobyvatele :) To mě baví, protože si zkouším, co vím, co si pamatuju nebo se nové věci dozvím a naučím :) A jde se tam zároven i seznámit s lidmi, takže tohle ráda hraju já :)

4 Lúthien Lúthien | Web | 4. září 2014 v 16:35 | Reagovat

Pěkný výčet :) S filmem souhlasím, taky jsem na Drakovi byla a moc se mi to líbilo. Vytáhl mě kamarád, sama bych nešla, ale byla jsem pak ráda.
Jinak ty gumičky nechápu :D Prodávám v obchodě s puzzlemi a hrami a nově máme i tyhle gumičky a všichni lidi jsou po nich jak diví :D

5 audits audits | Web | 21. června 2015 v 6:37 | Reagovat

rychlá půjčka 10000 :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014