10 kladů, díky nimž nepropadnete zimojarní depresi

7. ledna 2014 v 21:22 | Tereza Matoušová |  fejetony

Venku je hnusně, tak proč si nalhávat něco jiného? Sluníčko svítí, tráva se zelená, stromy pomalu obráží, na druhém konci světa mrzne až praští, jak tomu bývá, když my tady máme léto. Horší počasí si v zimě zkrátka představit nejde. Nejhorší na tom ale je, že až v březnu nebo dubnu napadne sníh, budeme všichni vzpomínat na to, jaké bylo v lednu krásné jaro. A zase to bude špatně.

A proto jsem sepsala několik "pozitiv", díky kterým nepropadnete depresi z počasí. Vůbec to nepomáhá, ale možná na ni při čtení na chvilku zapomenete.
  1. Prvním bodem jsou lidé kolem. Pokud kolem sebe máte samé depresáky, tak není ani divu, že jste to od nich chytili. Pokud jsou všichni veselí, tak budete mít ještě horší náladu, protože budete jediní, komu není do smíchu. Nejlepší je zavřít se doma a tam si to sami hezky vyřešit.
  2. Konečně se nemusíte chodit koulovat, stavět sněhuláky, lyžovat nebo bruslit. Na koupališti je zase zima a protože léto máte stejně v létě, tak teď můžete zůstat doma a konečně si najít čas na učení nebo kompletní úklid pokoje. Hurá!
  3. Hodit po někom blátivou kouli a sledovat, jak se mu rozprskla po jinak nevyužité zimní bundě, je mnohem větší sranda.
  4. Nemusíte topit, takže ušetříte a navíc nehrozí, že by jste nedopatřením vyhořeli.
  5. Odteď bude letní olympiáda jednou za dva roky, přičemž jednou za čtyři na ní bude banda komicky oblečených lidí se zcela nepraktickým sportovním náčiním.
  6. Mít každou zimu sníh už bylo trošku jednotvárné, ne? Takový Josef Lada by tohle počasí určitě ocenil, protože by konečně mohl malovat něco jinak.
  7. Nikdo neuklouzne a nerozplácne se o zem, tudíž přijdete i o tu trošku škodolibé radosti, kterou ze zimy máte. Smůla. Na této ztrátě je pozitivní to, že na ledu tentokrát nebudete pro zábavu ostatním tancovat ani vy.
  8. Všichni budou mít na prázdniny tuny sněhu, který je potřeba neustále odhazovat a zametat. Jenom vy ho mít nebudete. Takže si to vlastně mnohem více užijete.
  9. Při bruslení se nepropadnete do ledu.
  10. Nikdo vás neohodí špinavou břečkou ze silnice. A jako bonus zbude mnohem více soli na oběd.

Tereza Matoušová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ťukavec Ťukavec | E-mail | Web | 8. ledna 2014 v 1:40 | Reagovat

Ahoj Terko,

píšeš docela vtipně, baví mě tvůj styl :-]. Bod číslo 9 u mě vede.

2 Puff Puff | E-mail | Web | 13. ledna 2014 v 17:41 | Reagovat

Moc mě to pobavilo :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014