Do postele s kalkulačkou

30. prosince 2013 v 11:14 | Tereza Matoušová |  fejetony
Čas od času musím ráno použít budík. Obvykle mám dost potíží s jeho vypnutím...


Fakt, že jsem rozespalá a na displej mobilu skoro nedvidím, obvykle způsobí, že budík zmizí z celé obrazovky na miniaturní lištu a dál vesele hraje. Mně tak nezbývá nic jiného, než zadat své složité heslo (proč jen si pořád dělám takové naschvály?), potom ten budík najít a vypnout.
Panikařím. Zbuk se stále zesiluje a za chvíli to bude slyšet nejen u mne v pokoji. A stále mi to nejde. Výsledek je takový, že jsem nakonec vzhůru víc, než jsem původně chtěla. Ten humbuk navíc musel vzbudit i chudáky, zbytek rodiny.
A tak jsem si včera začala hrát s nastavením, abych zjistila, zda se to vypínání nedá nějak zjednodušit. Víte, co občas říkají učitelé. "I kdybych tě probudil/a uprostřed noci, musíš to umět, jako když bičem mrská!"
Při hledání jsem našla nastavení, při kterém pro vypnutí budíku musím například spočítat jednoduchou matematickou úlohu. Zajásala jsem. To by byl přeci tak senzační začátek dne, to musím zkusit! A můžete si dokonce nastavit i obtížnost a počet příkladů, které je potřeba vypočítat pro ukončení!
711-698+178 patří do kategorie nejtěžších úloh. Původně jsem tam postrádala malou a velkou násobilku, ale později se ukázalo, že se tam obě nachází. Troufám si říct, že by nebylo na škodu spát s kalkulačkou pod polštářem. Příklady se samozřejmě z hlavy spočítat dají, jen to chvilku zabere a kromě vás to možná stihne zbudit i zbytek domu. Přesto však postrádám mocniny a teoretické dělení nulou či nekonečnem.
Přesto jsem se ale zaradovala. Představa, komu by se tohle dalo nastavit na mobilu, jako pomsta s každodenním opakováním zhruba ve tři ráno, je lákavá. (Ten budík opravdu nepřestane hrát, dokud nepřečtete miniaturním písmem napsaný příklad a nenapíšete správný výsledek.) Vlastně se přímo tetelím blahem při představě takto ztrestaného nepřítele.
O něco méně zábavný je jednoduchý kód, který je potřeba opsat. Do karet vám opět nebude hrát skutečnost, že je ta klávesnice tak malá a po ránu možná i dvojitá.

Nakonec se mi podařilo najít v nastavení i to, co jsem hledala. Jednoduchý způsob ukončení. Stačí zatřást telefonem. Připadá mi to ale až moc jednoduché a člověk by z toho určitě hned zase usnul. Zůstávám tedy u starého nastavení, sem tam možná s matematickou úpravou pro pobavení.Tereza Matoušová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 myanmar myanmar | Web | 30. prosince 2013 v 11:33 | Reagovat

Mrkla jsem do mobilu a tohle tam bohužel asi nemám, ale je to geniální! :D I když já jsem po ránu tak nepoužitelná,, že než bych spočítala příklad na malou násobilku, zbytek rodiny by byl jistě na nohou :D

2 Muffinek Muffinek | 9. dubna 2014 v 17:52 | Reagovat

taky musím vypočítat příklad ale jednou jsem ho počítala asi 4 minuty a už to bylo k nevydržení a moje sestra už měla chuť mě zmlátit :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014