Proč je postel nejlepší?

2. října 2013 v 18:37 | Tereza Matoušová |  fejetony
Postel má mnoho praktických využití. Slouží nejen pro spaní, ale také nejrůznější fyzické aktivity a jako skladiště... A jaká je ta vaše?


Mé oblíbené místo je postel. Jedná se o prakticky využitelný prostor, nacházející se v rohu mého pokoje, kousek od střešního okna.
Je celá ze dřeva. Na výšku má 40 cm, na délku dva metry a na šířku je tak akorát pro jednoho člověka, který se rád rozvaluje. Ortopedická matrace je příjemná a středně tvrdá. Při sezení se na ni vejdou 3 - 4 osoby, záleží na míře osobní stlačitelnosti. Poslední dobou to ale nedoporučuji, neb prkýnka mají vlastní názor a pokaždé, když jedno z nich vypadne, vyděsí to celou rodinu.
Povlečení je červeně-bíle (bílo-červeně) pruhované a zapínání peřiny se již ze zásady nachází u nohou. Tam je také na ozdobném rámu omotaný plyšový had, který však napůl zmizel pod hromadou oblečení. Pod oblečením vlastně občas zmizí i peřiny, podle toho poznám, že je čas na úklid.
Samozřejmě se na ní dá skladovat také sbírka plyšáků a v teplých přikrývkách se vyspí i náš pes. Na mne už pak moc místa nezbývá a tak se z tohoto malého prostoru stává velké bitevní pole, kde se jeden (ne)vyspí.
Má praktická postel však není jen dobrý věšák a držák na prádlo. Docela dobře se pod ní dají schovat staré školní sešity, hračky a jiné naprosto nepostradatelné věci, které už nikdy nevytáhnu. Tento prostor navštěvuji jen při občasném úklidu.
Je to má dobrá kamarádka. Vím, že se jí mohu se vším svěřit a když je mi do pláče, vždy mi podá pomocný polštář nebo kapesník na vysmrkání. Mlčky si vyslechne vše co jí řeknu a nechá si to pro sebe. Mohu se o ni opřít. Jindy mi pomáhá s učením, čtením, psaním a léčením se z nemoci. Samozřejmě nemohu zapomenout na spánek.
Je však vhodná i pro nejrůznější fyzické aktivity. Například posilování činkami a různé cviky v leže. Umí se ale proměnit i ve velká sportovní hřiště či haly, a to při sledování zumby, olympijských her a hokeje v televizi. O jakýkoliv druh pohybu tu zkrátka není nouze.
Může se zdát, že jde o nejlepší místo na světě, ale má i své nedostatky. Například postrádá funkci automatické regulace teplot pod peřinou, tudíž je v ní v zimě zima a v létě zase horko. Prkna natropí mnoho hluku a neviditelný prostor pode mnou je sídlem všech nočních můr, divokých koček a hlavně, živých pavouků. Alespoň si to tedy myslím.

Postel má každý z nás, každá je jiná a má svůj příběh. Nemusí být nutně tím nejlepším místem na světě, ale rozhodně je tím dobrým. Je to takový malý ostrůvek klidu a fantazie.


A nyní, milí čtenáři a blogeři, také něco pro vás. Vzpomínáte si, jak jste v osmé či deváté třídě psali popis oblíbeného místa? Zkuste si představit, že tím místem je vaše postel. Napište krátký článek, můžete jej doprovodit i fotografií, zveřejněte jej na svůj blog a pošlete mi do komentářů odkaz.
Dejme společně dohromady největší sbírku blogerských postelí! A schválně v kolika z nich vznikají i naše blogy. :-)

Tereza Matoušová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Guizmo Guizmo | E-mail | Web | 2. října 2013 v 20:25 | Reagovat

Ta tvá ikonka v menu vypadá jako Wendy, ahoj Wendy ^^

2 Terez Wonka Terez Wonka | 2. října 2013 v 20:54 | Reagovat

moc krásně napsané ! ;-)

3 Terka Terka | E-mail | Web | 6. října 2013 v 19:15 | Reagovat

[1]: Ahoj, tak vida, kam až se Wendy dostala. :-D Děkuji za milý komentář. :-)

[2]: Děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014