Hodina navíc

29. listopadu 2011 v 18:30 | Tereza Matoušová |  Zamyšlení
Dnes jsem se (ve škole) rozhořčovala nad tím, jaký je ta škola žrout času. Položila jsem si přitom několik otázek, z nichž jsem se rozhodla jednu položit i vám.

Představte si, že by nad námi přeci jen bděla nějaká vyšší síla. Ta síla by jednoho dne sestoupila na zem a řekla by: "Dávám vám jednu hodinu navíc. Na každý den."

Otázka zní: Co by jsi dělal/a kdyby jsi dostal/a hodinu času navíc?

Stala by se časem běžnou součástí vašeho života nebo by jste si ji vždy vážili jako toho nejcennějšího pokladu?
Jen tak mimochodem jsem tuto otázku položila mé kamarádce. Vytřeštila na mne oči a téměř s hrůzou vykřikla: "Děláš si srandu? Vždyť bych měla delší školu!"

Ten čas je ale dar. Dejme tomu, že jste 24 hodin denně něčím zaměstnaní a nemáte na nic čas. A najednou by jste měli celou hodinu navíc, kterou by vám nemohl nikdo sebrat.

Co pro vás znamená čas?

Svou hodinu navíc bych chtěla strávit něčím příjemným. Byla by pro mne tím nejkouzelnějším okamžikem během všedního dne. V dnešní uspěchané a napjaté době by to bylo vysvobození. Navíc by ta hodina byla darem, prodloužením života.
Tu hodinu bych vždy strávila strávila s rodinou nebo relaxováním v čajovně, čtením nejmilejší knihy nebo třeba u koní. Tu hodinu bych věnovala třeba i focení. Díky tomu, co mám ráda by mi ta hodina nikdy nezevšedněla. Věci, které máme rádi se obvykle neopakují.
Nevěnovala bych ji škole, přátelům, dokonce ani psaní. Jsou to všední věci, které mohu dělat každý den. Potom by ta hodina pro mne ztratila své kouzlo.

A co vy? Mohla by vám taková hodinka nakonec zevšednět? Jak by jste ji strávili?
A na závěr: Kdyby jste dostali hodinu navíc na konci života a mohli jste si vybrat, jak by jste ji strávili? S rodinou? Kde?

Tereza Matoušová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ell-e Ell-e | Web | 29. listopadu 2011 v 18:51 | Reagovat

Když to čtu zrovna dneska, tak ti musím odpovědět, že bych si teda krásně hodinu navíc pospala. :) Ale jinak bych jí určitě ráda vyplnila čtením, focením, nějakým výtvarným pokusem, byla bych s kamarádkou, nebo bych koukla na film. Prostě bych tu hodinu vyplnila POHODOU :)

2 Obayo Obayo | Web | 29. listopadu 2011 v 19:12 | Reagovat

Mít tak každý den hodinu navíc, zavřela bych se někam kde bych si pustila hlasitou hudbu vzala si skicák a čmárala své myšlenky a pěkně bych se tím uklidnila. Ovšem mít tu hodinu jen na konci života,a vědět že až skončí umřu, sehnala bych všechny lidi které miluji a nenavidím. Všem bych řekla svůj názor. Hodně lidí bych tím překvápila, hodně lidí zničila a hodně lidí potěšila.

3 Fabulator Fabulator | Web | 29. listopadu 2011 v 19:24 | Reagovat

Co s hodinou navíc? Změnil by se nějak můj den? Pravděpodobně ne, protože ho nemám nějak rozkouskovaných. Nemám tu žádné rozdělení, že se budu věnovat x hodin spánku, y hodin zábavě a z hodin práci. Dělám všechno tak, jak mi to prostě sedí.

Nápad s Ell-e s hodinou spaní není vůbec od věci - protože sice dostaneme o hodinu navíc, ale ta nás určitě ještě vyčerpá. A vzhledem k tomu kolik hodin dneska lidé spí se všem určitě nějaký spánek bude hodit.

Ono to je možná lepší být vzhůru menší čas, ale odpočatý, než delší čas, ale skoro nevnímat okolní svět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014