"Okurková sezóna" (?)

16. června 2011 v 17:39 | Tereza Matoušová |  Články o světě kolem nás,...

Poslední dobou nemám náladu na psaní. Samozřejmě vždy něco napíši, ale už delší dobu jsem nic nedokončila a připadám si hrozně. Doufám jen, že o prázdninách budu mít více času. Hodlám dokončit nějaké korektury na knížce a jsem odhodlaná poslat to do vydavatelství.
Nejsem zrovna deníčkový typ, momentálně je však všude kolem takový šrumec, že to možná jako deníček bude působit. Jinak jsem proti těmto "shrnujícím" článkům.
"Jeden průjem v Německu a celá Evropa se z toho po...."

Ano, tak tuto větu jsem pronesla na začátku "epidemie". Všechny kolem sebe jsem s ní samozřejmě dobře pobavila, dokud se neukázalo, že se celá Evropa asi doopravdy pos...
Závěr je takový, že už vlastně nevím, co se děje. Někdo tvrdí, že ta nákaza již ustupuje, teď ale zjistit, co ji způsobilo.
Já jsem toho názoru, že to způsobili novináři. Přeci jim začíná okurková sezona, ne?

"Víte, proč nebudou vlaky jezdit 24 hodin? - Aby se poznalo, že to není zpoždění"

Tak tuto větu mi včera přeříkal někdo, kdo si jí přečetl na internetu. Neuvěřitelně mě to pobavilo, celá situace ale byla taková, že bych s radostí vraždila.
Když oznámilo blokádu Prahy, vybouchla jsem, co je to za blbost, co když pojede někdo do nemocnice? Co když pojede někdo do porodnice? Hm? Celý víkend jsem pobouřeně sledovala situaci a vztekala se, jak můžou stávkovat kvůli takové pitomosti.
Ano, dnešní stávka je podle mne hloupost. Pokud by měl stát někomu přidat peníze, jsou to zdravotní sestřičky z nemocnic, které si nemohou stávkování dovolit. Jsou do doktoři, na které stát použil taktiku, necháme je vycukat, to přejde. Jsou to policisté, kteří mají někdy práce nad hlavu, zvlášť, když musí hlídat rozzuřené stávkaře, bojující v centru Prahy za zvýšení platů.

Kdyby padla vláda, asi bych "padla" také. Ale na hlavu. Nechápu, jak si je mohl někdo zvolit a potom proti nim bojuje. V Česku je neuvěřitelný zmatek a nespokojenost a víte co? Věci Veřejné jsou tajtrdlíci, co se snaží hrát na obě strany. Výsledek je ale takový, že hrají sami za sebe a je naprosto jasné, že se chtějí udržet u koryta. Pochybuji, že by hlasovali pro svržení vlády a kdyby jo, tak proto, že by se chtěli "spolčit" s komunisty a ČSSD.
Ať již Česká vláda nařídí sebehloupější zákon, jsem na jejich straně. Ano, je mi čtrnáct a jsem si jistá, že jednou budu volit. Půjdu k volbám a budu volit, budu volit TOP 09 nebo kohokoliv jiného s modrými barvami.
Nehodlám totiž uchystat svým dětem krásnou budoucnost, plnou blahobytu a rochnění se v blátě. Chci uchystat krásnou budoucnost svým vnoučatům, pravnoučatům nebo prapravnoučatům. Pokud je někdo komu věřím, jsou to "modří". U nich je alespoň to malé světélko naděje, že jednou přeci jen půjdou dopředu a vyzvednou ekonomiku nahoru. Všechny nás to bude něco stát, já to chápu, ale věřím JIM.
Ne, nechci skončit v rukách komunistů, slibujících nádherný život, který však bude trvat chvíli, potom se Česko neúnosně zadluží a budeme v Řecku...

Česká vláda ještě není připravená. Před pár týdny mi domu přišel další díl NG, kde psali o "zazelenání se" Číny. Ačkoliv to příliš nepomáhá, na něčem se tam dohodli a Čína se rychle rozvíjí, což všichni již víte.
Česko? Jsme malá zemička, máme tu málo surovin, není nic moc co vyvážet, hm? Přesto by se dal najít způsob, jak se ze všeho vyhrabat.
Jsem zvědavá, kdy to těm tam nahoře dojde a kdy konečně vymyslí něco inteligentního.

A na závěr bych se s vámi chtěla podělit o své další "rozhořčení", které opět pochází z NG. Týká se to článku o dětských nevěstách, úkazu, který můžete spatřit v mnoha částech světa. Před pár dny jsem dočetla také knihu Prodana od Zany Mushensové, jež vyprávěla, jak jí její otec prodal a ona se musela vdát za Jemenského chlapce. Bylo jí patnáct.
Je neuvěřitelné, že čtrnáctiletá dívka někde ve světě má dvě děti - dva roky a novorozeně. Tento článek mne přivedl na myšlenku psát o tomto tématu častěji a o danou věc se zajímat. Představa, že by mne někdo jen tak provdal za chlapa, kterému je třicet a mně čtrnáct, je hrozná. Dívky nemají možnost vzdělávání se a to samé čeká jejich potomky.
Bohužel je jisté, že právě oni jsou budoucnost celého světa. Už vím, že pokud budu někdy přispívat na charitu, vyberu si Africké školy nebo indickou dívenku. I malým příspěvkem mohu pomoct...

Tak a teď je tu prostor pro vaše nadávky a další politické výlevy (nejlépe do komentářů ;)). Já už se ozvala.

Tereza Matoušová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nobody Nobody | Web | 16. června 2011 v 18:54 | Reagovat

Nemusíš se rozčilovat, nikdo nikomu v odjezdu do nemocnic nebránil. Naopak, Praha byla ještě prázdnější, než obvykle. A nevyčetla jsem to z nějakých internetových deníků, šla jsem si to okoukat na vlastní oči.

Jen vyhrožovali, aby si to vláda rozmyslela dřív, než stávka vypukne a oni stávkovat nemuseli. Mají rozum, nikdo by si nedovolil bránit lidem v automobilové dopravě...

2 Achren Achren | Web | 16. června 2011 v 21:07 | Reagovat

Přesně tak, jak říká Nobody, akorát jsem to viděla ve zprávách a ne na vlastní oči :-D .. A nebydlet tak daleko od Prahy, tak se klidně ke stávce přidám, to co předvádí Kalousek, je fakt hrozný. Hlavně že ONI (politici) prachy mají a mít budou vždycky. Hovada.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014