MS v hokeji 2011

28. dubna 2011 v 20:12 | Tereza Matoušová |  Všehochuť
Co bych to byla za fandu, kdybych se opět nevyjádřila k mistrovství. Musím říct, že když v loňském roce nikdo nevkládal naděje do našeho týmu, seděla jsem u televize a věřila, že to tentokrát někam dotáhnou. Když potom bojovalo posledních pár vteřin a českým hokejistům chyběl jeden gól, seděla jsem zoufale v křesle a bojovala sama se sebou, asi jako většina fanoušků a sama se sebou bojovala: "Je konec! Ne ještě zbývá pár vteřin, je naděje. Je konec. Naděje. Góóól!" Byla jsem šílená radostí a když to dotáhli až na Mistry světa, zbourala jsem strop ... Málem.

A po roce se čeští hokejisté vrací opět na led a slibují, že letos je jejich sestava ještě silnější, než minule. Škoda, že v brance chybí Vokoun, podle mě nás to spíše oslabuje. Ale kdo ví, co se chystá?
Myslím, že letos bych MS mohla dát trochu více, snad se dočkáte i článků, zaobírajících se naším týmem, či historií, nebo pořadím různých států. S trochou štěstí bych ráda sledovala kromě českého týmu, také tým Ruský, určitě to letos bude ještě zajímavá podívaná.

Nyní již k samotnému MS, které letos slaví půlkulatiny, je v historii 75. ročníkem a letos se bude konat ve dnech 29.dubna - 15.května na Slovensko, které při rozhodování překonalo Švédsko a Maďarsko. Zúčastní se 16 států v 56 zápasech.
První zápasy se tedy budou konat již zítra a to Německo - RuskoT (sk. A - Bratislava) od 16:15 a ŠvýcarskoT - Francie (sk. B - Košice)
Ve 20:15 budou bojovat: SlovenskoT - Slovinsko (sk. A - Bratislava), Bělorusko - KanadaT (sk. B - Košice)

Letošní MS bude doprovázet hymna Life is a Game, která hokejové fanoušky nijak nepotěšila a já se samozřejmě přidávám. Určitě by měli navíc, to je písnička na diskotéku a ne na hokej.

No, rozhodně je lepší, než původní verze, "Hej, Slovensko!" proti níž vznikla i Facebooková petice. A koneckonců Life is a game má celkem chytlavý rytmus, to se musí nechat.

A co vy? Kolik z Vás bude sledovat letošní MS a kdo se ocitne v Bratislavě či v Košicích na zápase živě? Vstupenky byly v prodeji již od konce září 2010, momentálně již ještě něco málo zbývá, podívejte se na ceny.

Co?Kde?Čas?Cena:
FináleBratislava20:30asi 250 euro
Základní skupinyBratislava/Košice-asi 53 - 96 euro
Zápasy o postupBratislava/Košice16:15/12:15/20:15asi 10 euro

Na závěr ještě uvedu rozpis základní skupiny D, neboli té, v níž je Česko, Finsko, Lotyšsko a Dánsko.
4.5. / 20:15BratislavaČesko X Finsko_:_

Ať žije hokej! Do MS (28.4. 20:00) zbývá dvacet hodin!
Tereza Matoušová
Zdroje: hokej2011.cz, wikipedie - MS 2010, youtube

Výsledky zápasů budu postupně doplňovat a budu doplňovat také informace. Těšte se na články o českém týmu a mé fanouškovské výlevy srdce. :)
A co vy? Komu ještě dáváte šance na výhru? Jak si podle Vás povede náš tým? Obáváte se, že skončíme špatně, nebo plně důvěřujete, že opět zvítězí! Jak si myslíte, že dopadnou zítřejší zápasy.

Aktualizováno: 29.4. v 15:54
Výsledky zápasů:
Zde zatím pro začátek bude souhrn všech zápasů, později zveřejním sna di článek, ale zase to tady nechi zaplácat. :-)

Po druhé třetině stále 1:0 pro Německo
Ve třetí třetině zbývalo do konce 2 minuty 7 vteřin a padl další gól - Německo vede 2:0
Rozhodně je to dost překvapivý výsledek, Rusko bylo před začátkem zápasu jasný favorit.
Překvapivě zvítězilo Německo, jde o na začátku neočekávaný výsledek a hned v prvním zápase na mistrovství je to tak velké překvapení, co se chystá dál?
Nejlepším hráč Ruska: Sergej Zinovjev.
Nejlepší hráč Německa: Dennis Endras

Zápas Švýcarsko X Francie
Po první třetině 0:0
Po druhé třetině stále 0:0, překvapivý výsledek
18:23 - stále 0:0
Konec třetí třetiny, i tentokrát jistě překvapivý výsledek. Je totiž stále nerozhodný 0:0, zdá se, že Francouzům zahrálo štěstí do karet.
Prodloužení: Švýcaři se konečně dočkali a ukořistili si pro začátek mistrovství vítězství v 1. zápase.

1. třetina
Švédsko již po sedmé minutě vstřelilo gól!

Prodloužení:
Prodloužení nepřineslo žádný výsledek, poprvé při letošním MS se tak budou konat nájezdy!

Nájezdy:
22:46 - Právě začaly
Norové prošvihli svou první šanci
Norsko 2:0

Norové právě vstřelili poslední branku a získávají tak další bod a radují se z vítězství!
Norsko vítězí nad Švédskem 5:4, krásným bodovým skóre!

Nejlepší hráč Norska: Lars Haugen (brankář)

1. třetina
V první minutě střílí Kanada gól 1:0 - Kanaďané si dnes jen tak bruslí, Francouzi jim vůbec nedávají zabrat

Slovinci právě opět vyrovnali!
Zbývá deset minut. Rusko právě vstřelilo branku a vede 3:2 - zdá se, že Slovinci dávají Ruskům zabrat stejně tak, jako naposledy Němci
Zbývá osm minut a Rusko vstřelilo další branku!
Slovinci bojují. Právě vstřelili další branku. Zbývá sedm minut do konce! Střílel Bostjan Goličič
Slovinci vyrovnávají na 4:4 - střílel Rok Pajič
zbývá dvě a půl minuty!
Slovinsko je již jasným favoritem zápasu! Kdo nyní sledujete zápas se mnou, fanděte také!
Rusko vstřelilo branku... 5:4
Rusko po několika pokusech vstřelilo další branku 6:4
Zápas končí, odehrálo se neuvěřitelné drama, když Rusko ve třetí třetině výšilo na 4:2 a Slovinci jako odpověď rychle opět vyrovnali. Nakonec však Rusové zvýšili na 5:4 a poté na 6:4

Češi vstřelili další gól :)
Čeští hokejisté si připisují další gól 3:0 :)
34 minuta ... Další gól - 4:0
35 minuta ... Češi střílejí další gól! 5:0
5:0 - konec 2. třetiny
3. třetina
Češi opět zvyšují na 6:0
6:0 - Češi si připisují další tři body, gratuluji!

16:15 - právě začala
13. minuta - Švýcaři dávají gól!
0:1 - konec 1. třetiny
2. třetina
17:00 - začátek 2. třetiny
38. minuta - Kanaďané vyrovnávají! 1:1
3. třetina
Švýcarsko vyrovnává!
zbýváají 3 minuty14 vteřin - Kanaďané vpálili gól! 3:2
Švýcaři opět vyrovnali
3:3 - konec 3. třetiny! Bude se prodlužovat...
Kanada dává gól a vítězí dnešní zápas! 4:3

Rusko - Slovensko - boj o postup
20.15 - začátek 1. třetiny
0 min. 58 sekund - Rusko střílí gól! 1:0

1. třetina začíná ve 20.15
První zápas se odehrál v hledišti, počty diváků jsou zřejmě celgkem vyrovnané, ale i tak je možné slyšet spíše pokřik "Češi!"
0:0 - konec 1. třetiny
Během první třetiny propuklo mezi hráči několik šarvátek, agresivní Finové nehodlají jen tak prohrát, ba ztratit jakoukoliv možnou šanci dát gól.
Za hrubost před koncem třetiny dostává Jan Marek 2+10 minut trestu, Koivu dostává dvě minuty.
2. třetina
Finsko hraje pár vteřin v oslabení 5 na 3
Opět menší šarvátka, kterou však rozhodčí rychle rozdělili.
Češi konečně více útočí.
25. minuta - Češi stířílí góóól! :D
Před Českou bránou se při oslabení odehrálo pře koncem třetiny drama, během nějž Finové neustále útočili. Naštěstí Pavelec vždy perfektně zasáhl.
0:1 - konec 2. třetiny
3. třetina
začátek 3. třetiny
Ruutu tvrdě narazil Jágra na mantinel. Jde o nejagresivnějšího Finského hráče, který ve světě již zranil mnoho hráčů. Za útok dostal 2 minuty.
Jágr dal gól! Češi vedou 2:0!
19 sekund do konce - Finsko 2:1
Česko zvítězilo 2:1!!!
Největším hrdinou dnešního zápasu je Ondřej Pavelec (brankář), který vychytal všechny Finské střely, až na jednu.
Ondřej Pavelec také nejlepším hráčem českého týmu!
Brankář Vehanen nejlepším hráčem Finska.

Česko - USA
Jágr na tomto zápase dal první Český hattrick!
Česko - USA = 4:0

Kanada - Rusko
I když byla Kanada od začátku zápasu favoritem a první dvě třetiny vedla 1:0, Rusáci se ve 3. třetině sebrali a vstřelili dva góly.
Rusko vyhrálo 2:1

Rusko - Finsko
výsledek 3:0
Krásný zápas! 1. gól vstřelil teprve šestnáctiletý Mikael Granlund a do brány jej zanesl opravdu kuriózním způsobem. Celá Ruská obrana se nestačila divit a po krátkém rozhodování rozhodčí gól uznali.

Češi zvyšují na 3:3
Ruský obránce tak trochu přihrál Červenkovi, který vstřelil gól do téměř prázdné branky - 4:3
Nejlepší zásah! Rachůnek vrazil do Arťuchina a ten rozbil sklo.
Roman Červenka střílí gól a dává svůj hattrick - Česko vede 5:3