Chtěl mě sežrat mamut!

20. března 2011 v 10:22 | Terka |  Všehochuť
aneb jeden z mých divokých snů. Už před nějakou dobou jsem si říkala, že bych si na blogu mohla založit jakýsi svůj snář, nakonec jsem to ale zavrhla, že si založím jen obyčejný deníček snů. Dnes v noci se mi ale zdál sen, který byl neuvěřitelnou směskou všeho, co jsem prožila, či četla cca. za posledních čtrnáct dní i déle, navíc jsem část snu jaksi "probdila", takže jsem si jej prakticky opět ovládala sama (tentokrát bohužel jen sebe a jen chvilkově) a tak jsem si tam přidala pár výhod. Ještě teď některé ty věci nechápu, ale i tak vám sem ten sen celý napíši. :-)


Tohle měl být den jako každý jiný. Ráno jsem vstala a šla do školy, kde však vládl jakýsi zmatek. Když jsem se zamířila podíval do třídy, zastavil mě profesor a řekl mi, že moje třída je uzavřená. Prý tam vybuchl nějaký jedovatý plyn a museli to zasypávat z helikoptéry.
Potom mi řekl, kam mám jít. Pořád mi to nějak nešlo do hlavy. Ve škole vybouchne jedovatý plyn a oni jí nezavřou? A teď mám jít do třídy, o které nevím, kde je. A tak jsem ještě s několika spolužáky bloudila po škole, než jsme narazili na spolužačku, jež mířila rovnou do té učebny.
Dveře do ní byly hodně malé a samotná ta učebna byla asi tak třikrát menší, než normální učebna. Naštěstí tam většina třídy nebyla, takže jsme se tam ZATÍM vešli. Seděli jsme naskládaní na židlích a nějaké pohovce, četli knížky, bavili se.
Najednou jsem se ocitla na pláži někde v Chorvatsku. Napravo byly vysoké skály a nějaký barevný kolotoč. Poté byla písečná pláž, zakrytá dalšími skálami a nalevo se táhnul od břehu až do moře nějaký bar.
Byla jsem tam já, ještě jedna holka a dva dospělí, právě jsme si šli zaplavat. Když jsme se vraceli ke břehu, právě jsme řešili velké zemětřesení v Indii, divila jsem se, co to má být, vždyť to bylo v Japonsku. A oni na to že jo, ale teď bylo i v Indii.
Náhle spustila dívka poplach. Právě se něčeho dotkla nohou a myslí si, že je to krokodýl. A já vidím blízko u břehu druhého. Přesto plaveme na břeh, zřejmě jediné místo, kde bychom byli opravdu v bezpečí. Po barevných kamínkách vybíháme na pláž, zabíhám kousek dál a sbírám další kameny a začínám je házet na onoho krokodýla. Náhle však zjišťuji, že je to jenom kus kmene stromu.
Potom ale zahlédnu, jak se jej část potápí pod vodu, okamžitě po něm hážu první hromadu kamenů. To už je ale kmen u mě a na břeh vylézá malé zvířátko s dlouhým nosem (nějaký kříženec...), hážu po něm další kameny a ta potvora s hroší kůží na oplátku dupe do bláta a stříká jej na mě.
Kameny mi došly, zoufale sbírám hrsti trávy a hážu je po té agresivní potvoře. Náhle zjišťuji, že je to býložravec a tu hrstku trávy mu podávám. Skáče po ní skoro jako pejsek a okamžitě jí sežvejká, hned se dožaduje další. S radostí natrhám všechny zbytky trávy a krmím jej.
Poté vidím rodiče, jak si jdou zaplavat do moře. Okamžitě skáču za nimi s tím, že na břehu není žádný klid a bezpečno. Už jsme pořádný kus od břehu a díváme se skrz lidi před námi na pláž. Zem se začíná otřásat a na naší pláž obrovskou rychlostí vbíhají tři mamuti - malý (myslím že bílý), střední (asi hnědý) a největší (červený - no vážně, to zrzavá nebyla). Běží takovou rychlostí, že malý a střední mamut nezvládnou ani zabrzdit a vběhnou rovnou do kolotoče, kde se komicky zaklesnou.
Horší však je, že ten největší mamut se rozhodl povraždit zbytek lidí v moři a vbíhá do vody. Teď už co nejrychleji plaveme, zatímco je mamut zaujatý zbytkem lidí vepředu. Zaplouváme za béžové plachty, připevněné poblíž bójí a já už vím, že jsme v bezpečí. Plaveme na druhou stranu baru.
Za plachty však právě vplouvá jakýsi vyděšený muž a já mezerou mezi nimi vidím červenou srst. V myšlenkách okamžitě naše šance na přežití vynuluji a tiše nadávám tomu blbovi, co to způsobil. Mamut se totiž právě změnil v obra a vřítil se za plachty. Přemýšlím, že bych skrz ně mohla prolézt na druhou stranu, ale nechci tam nechat rodiče, takže tuhle možnost zavrhuji. Navíc bych to stejně nestihla.
Zato ten chlap co to způsobil tam najednou prostě není. Převracím se na zadá a kopu do slané vody, která stříká obrovi do obličeje a jeho tvář se mění v srandovní, nadávající grimasu. Chvíli nad jeho slovy uvažuji, poté je všechna okamžitě zapomenu. Obr totiž právě bez problémů otevřel oči a chytl mě do ruky, zvedá mne do vzduchu a já už vím co bude. Chce mě sníst!
Okamžitě se začnu prát, chytám ho za obrovské ucho a tahám za něj. Odtrhne mne. Plivu mu do tváře, koušu ho do nosu a slintám, kopu, mlátím.
Náhle v ruce držím elektrickou zástrčku, neváhám a házím jí do vody a na obra, který mne konečně pouští.
A já zjišťuji, že když spadnu do toho kroužku elektřiny, který zabil nebo alespoň omráčil obra, tak se zabiji.
A já se konečně probírám ze sna a zjišťuji, že ležím v nemocnici po otravě plynem a všechno to byly jen halucinace...
A nakonec se probírám i ze svého bdělého stavu a nemůžu uvěřit tomu, co se mi právě zdálo.

A co se dnes zdálo vám? :-)


Tento sen jsem řešila i se snářem, jen tak pro zajímavost. Výklad:
mamut = budu se vracet k minulosti (to je mi novinka)
moře = prožiji zásadní životní změny (co prosím?) | škola = skončíš jednu etapu života a začneš novou (vážně?)
boj = zvládnu nevýchodnou situaci (Panebože, co to je?)
No a tím jsem se snářem pro dnešek skončila a všechno, co jsem se dozvěděla, jsem rychle zapomněla, pamatuji si jen ten (ne)příjemný sen.
Tereza Matoušová


Čtěte také:
:Člověk touží po svobodě kterou mu dávají SNY O LÉTÁNÍ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marianna Marianna | Web | 20. března 2011 v 10:41 | Reagovat

Taky mám doma Snář...dneska jsem ho náhodou otevřela, ale po posledních zkušenostech z výkladu na to radši nemám myšlenky :D .

2 maybe-strange maybe-strange | Web | 20. března 2011 v 10:48 | Reagovat

Jej, já už do snáře radši ani nekoukám..

3 Reina-sun Reina-sun | Web | 20. března 2011 v 10:48 | Reagovat

Mě se obvykle zdají ještě větší "blbosti" nikdy nechápu souvislosti mezi jednotlivými ději a etapami...Ale co, snít je krásné! :)

4 Terka Terka | Web | 20. března 2011 v 10:52 | Reagovat

No jo, já do snáře koukám jen když se mi zdá něco zajímavého, ale těm radám tam stejně nevěřím. :-D
Reina-sun: Souhlasím, snít je krásné. :) já jsem se dnes dost divila, že si ten sen pamatuji přesně tak, jak byl, to se mi normálně nestává.

5 Katana Katana | Web | 20. března 2011 v 11:00 | Reagovat

Mamut? Tady má někdo podobný sny jako já... mě chtěl zase dneska sežrat sousedovic jorkšír... :)

Hledala jsem to ve snáři, ale nějako jsem to tam nenašla...

6 Tottie Tottie | Web | 20. března 2011 v 11:10 | Reagovat

Sny jsou občas vážně zajímavý. Mě se sny zdají jen výjimečně, a to když už, tak je to nějaký kravina, která naprosto nedává smysl :D

Vidím, že ve snech se taky "teleportuiješ" :D. Z malé třídy se během sekundy dostat k moři, dobrý...Já se během sekundy dostala z garáže k Niagárským vodopádům :D.

Mimochodem, vážně krásný blog ;)

7 Terka Terka | Web | 20. března 2011 v 11:19 | Reagovat

Kataba: :-D tak to někdy hodíme řeč.  jorkšír mě ješte sežrat nechtěl. :-D
Tottie: Děkuji za pochvalu. No jo no, když mám možnost cestovat, tak se jí vždycky chytím. Z garáže k Niagárům, tak to musel být super sen. :-D

8 princess-denise princess-denise | Web | 20. března 2011 v 11:42 | Reagovat

Mně se dneska zdálo, že jsme doma ve skleníku měli obří koně s žirafím krkem, a že ty koně z toho skleníku utekli a zírali nám oknem do kuchyně... xD

9 Katana Katana | Web | 20. března 2011 v 12:30 | Reagovat

Dík :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ještě je tady Archiv článků. Tak proč odcházet? ;-)


Copyright text a foto Tereza Matoušová (C) 2007 - 2014